Bios się restartuje

witam bios mi sie restartuje przy odpalaniu komputera jak się zrestartuje 2 razy i się wybierze odpal windows normalnie to wszystko działa, najgorsze jest 1 odpalenie, jak to zrobić żeby sie odpalał normalnie

To co ustawienia w biosie się zmieniają ?

Zasilacz.

Bateria

Płyta

Kondensatory elektrolityczne na płycie.

To chyba nie o BIOS Ci chodzi.

Tak jak JNJN , pisze spradź czy na płycie głównej nie ma napuchniętych kondensatorów.

A może płyta główna jest na chipsecie Intel P35 i Masz do czynienia z podwójnym startem? W tym momencie, efekt ten może odrobinę zniwelować aktualizacją biosu.

mam na chipescie P45, baterie wykluczam bo wymieniłem wczoraj i to samo

Ale P45 to tylko podrasowany p35 (inny wymiar technologiczny+obsługa PCI-E2.0+mostek ICH10), więc ta przypadłość też tu występuje. Spróbuj zrobić tą aktualizację biosu.

kurde jutro sprawdzę te kondensatory,a jak to ie pomoże to wiozę to na serwis i mam to gdzieś, tylko co mam im powiedzieć że komp się podwójnie odpala???

Poczytaj sobie w Internecie o podwójnym starcie i zobacz czy dotyczy on Twojej płyty i chipsetu. Być może to jest normalne, więc sprawdź. A może jednak wystarczy zaktualizować bios?

Tematów takich było wiele, także na Naszym forum:

viewtopic.php?t=205056

viewtopic.php?f=19&t=231531&p=1527826

kondesatory ok, dual bios chyba niedotyczy mojej płyty bo u mnie jak sie odpali windows to trzeba zawsze wybierać odpal windows w trybie normalnym a tak nie może być