BIOS się zawiesza


(Winters4TW) #1

Witam, od kiedy korzystam z Linuksów, mam problem z biosem. Otóż przy włączaniu, czasem jest tak że wczytywanie dojdzie do połowy i laptop się restartuje. Muszę wtedy odłączyć zasilanie, wyciągnąć i włożyć baterię, uruchomić, wtedy jak bios się wczyta to dopiero mogę podłączyć zasilanie, inaczej znów ten problem nastąpi. O dziwo przez 3 lata korzystania z Win7 na tym laptopie i na poprzednim takich problemów nie miałem, ostatnimi czasy korzystam z Ubuntu (wcześniej z Debiana) i ten problem występuję ale głównie na Ubuntu (i na wersji GNOME i LXDE). Nie mam pojęcia co może być przyczyną.

No i czasem jest tak że po hibernacji, jak coś piszę to są zwiechy w pisaniu, jakoś wolniej chodzi i myślę że to może być też przyczyną, ponieważ na początku gdy nie było problemów z hibernacją, nie było problemów z biosem.

Jakieś pomysły :-o ?

Pozdrawiam, Winters4TW


(Firewolf2) #2

Uruchom lapka na samym zasilaniu.Czyli wyjmij zupełnie baterie.


(Winters4TW) #3

Ok, tak zrobiłem, lecz co to da? Nie mogę cały czas siedzieć na zasilaniu bez baterii, bo czasem muszę skorzystać z mobilności laptopa.


(Firewolf2) #4

Odpowiedź krótka bateria jest zużyta.To, że ładuje nie znaczy,że bateria się nie zużyła.A jak chcesz mobilność to zmień baterie.A po wyjęciu wszystko działa?


(Winters4TW) #5

Na razie nie mogę nic powiedzieć o tym czy działa czy nie, posiedzę chwile na zasilaniu i dam znać.

Jest możliwość odnowy tej baterii, czy lepiej kupić nową?

I czy to jest związane hibernacjami i co ma do tego linuks (na win nie korzystałem z hibernacji).


(Firewolf2) #6

Jak sam napisałeś bateria wieczna nie jest a Linux poprostu jest wrażliwszy na takie rzeczy. Możesz spróbować zamienników czyli nie orginalnych ale tutaj nie pomogę CI w wyborze.