BIOS się zawiesza

Witam, od kiedy korzystam z Linuksów, mam problem z biosem. Otóż przy włączaniu, czasem jest tak że wczytywanie dojdzie do połowy i laptop się restartuje. Muszę wtedy odłączyć zasilanie, wyciągnąć i włożyć baterię, uruchomić, wtedy jak bios się wczyta to dopiero mogę podłączyć zasilanie, inaczej znów ten problem nastąpi. O dziwo przez 3 lata korzystania z Win7 na tym laptopie i na poprzednim takich problemów nie miałem, ostatnimi czasy korzystam z Ubuntu (wcześniej z Debiana) i ten problem występuję ale głównie na Ubuntu (i na wersji GNOME i LXDE). Nie mam pojęcia co może być przyczyną.

No i czasem jest tak że po hibernacji, jak coś piszę to są zwiechy w pisaniu, jakoś wolniej chodzi i myślę że to może być też przyczyną, ponieważ na początku gdy nie było problemów z hibernacją, nie było problemów z biosem.

Jakieś pomysły :-o ?

Pozdrawiam, Winters4TW

Uruchom lapka na samym zasilaniu.Czyli wyjmij zupełnie baterie.

Ok, tak zrobiłem, lecz co to da? Nie mogę cały czas siedzieć na zasilaniu bez baterii, bo czasem muszę skorzystać z mobilności laptopa.

Odpowiedź krótka bateria jest zużyta.To, że ładuje nie znaczy,że bateria się nie zużyła.A jak chcesz mobilność to zmień baterie.A po wyjęciu wszystko działa?

Na razie nie mogę nic powiedzieć o tym czy działa czy nie, posiedzę chwile na zasilaniu i dam znać.

Jest możliwość odnowy tej baterii, czy lepiej kupić nową?

I czy to jest związane hibernacjami i co ma do tego linuks (na win nie korzystałem z hibernacji).

Jak sam napisałeś bateria wieczna nie jest a Linux poprostu jest wrażliwszy na takie rzeczy. Możesz spróbować zamienników czyli nie orginalnych ale tutaj nie pomogę CI w wyborze.