Bios traci pamięć

Od około tygodnia bios mi ostro szwankuje. Czasami się w ogóle resetuje i muszę wpisywać ustawienia od nowa. Najczęstrze jest samoistne przestawianie się zegara. Co może być nie tak? Może biosa zaktualizować bo jest z 2000 roku chyba.

Wymień baterie na płycie głównej, a kac minie :stuck_out_tongue:

Wymień baterię na płycie głównej.

Jeżeli masz taką możliwość zaktualizuj bios.

[EDIT] @galka91 - wyprzedziłeś mnie 8)

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja edytuj i popraw.JNJN

bateryjka wymieniona (sklep komputerowy pod domem xD) ale to samo. Jak tego biosa zaktualizować?

Muisz wiedzieć konkretnie jaką masz płytę główną (producent, model), pobierasz ze strony producenta najnowszą wersję BIOSu wraz z programem flashującym, nagrywasz oba pliki na dyskietkę. Potrzebna również będzie dyskietka startowa WIN 98. Odpalasz komputer z dyskietki startowej, następnie wkładasz dyskietkę z programem flashującym i BIOSem i wpisujesz odpowiednią komendę reozpoczynającą aktualizację.

Dokładna instrukcja powinna znajdować się na stronie producenta płyty głównej. Pełno również tego w Internecie.

Tu macie foto z Everesta jaką mam płytkę główną. Znajdzie ktoś mi do niej wszystkie potrzebne rzeczy. Aha mam Win XP to jak zrobić dyskietke startową win 98. Jeszcze jedno. Może ktoś napisać jak aktualizować krok po kroku bo seba dobrze napisal tylko troche krótko o samej aktualizacji http://img149.imageshack.us/img149/2733 … sorjh9.png

Na oficjalnej stronie producenta płyty głównej -> TUTAJ, przy każdym BIOSie jest napisane w pozycji NOTE:

czyli:

Ten BIOS nie może być użyty na KT4V (MS-6712) (czyli nie jest przeznaczony dla Twojej płyty głównej)

Znalazłem coś jak live update na msi i tam mi samo biosa dobiera itp. wszystko automat i nawet wgrywa auto.