Bios w komputerze się nie ładuje

(Grzechu0127) #1

Witam.Mam problem z komputerem.Komputer ma już troche ponad rok.Wcześniej wszystko działało ale od dawna miałem problem- bios się nie ląduje,wentylatory pracują "komp nie wstaje" Zaczęło się to gdy pewnego razu wyłączyłem komputer i następnego dnia miałem problem z uruchomieniem.Uzytkowalem tak kompa długo ,odpal się dopiero po paru,próbach włączenia.Teraz myślałem ,że wyjecie baterii coś pomoże lecz lipa i jeszcze gorzej. Raz wywalilo błąd custom error coś tam a teraz wentylator strasznie szybko chodzi i nic się,nie dzieje .Proszę o pomoc!!

(mateusz6639) #2

Spróbuj zresetować bios zworką CMOS. Jeśli masz kilka "kości" ram, to próbuj uruchomić komputer na pojedynczych kościach. Może jakaś kość ramu padła.

(Grzechu0127) #3

Gdzie jest ta zworka i jak wygląda?mam,1x4gb ramu

(Agatonster) #4

Grzechu9727 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(mateusz6639) #5

obok baterii. Wpisz w google zworka cmos to będziesz wiedział gdzie się znajduje.

(Piter9713) #6

Jaką masz płytę główną? Powinno być na niej gdzieś napisane.

(Grzechu0127) #7

Procesor AMD A6-3500 APU with Radeon HD Graphics (3CPUS)~2.1 GHz

Pamięc ram: 4096 mb RAM

System peracyjny :Win 7 home premium 64bit

Bios:Award Modular Bios v6

Płyta glowna : GA-A55M-S2v

-- Dodane 21.03.2013 (Cz) 6:54 --

Nie widzę na płycie zworki

(Ja$) #8

A czy monitor jest sprawny? Taki efekt może być spowodowany uszkodzeniem monitora - uszkodzone kondensatory w torze zasilania to często występująca usterka w monitorach LCD (podświetlanie lampami CCFL, czyli – mówiąc najprościej – lampami fluorescencyjnymi).

(mateusz6639) #9

Jest zworka na twojej płycie. Są to dwa piny. Aby zresetować bios musisz zewrzeć te dwa piny.

http://www.gigabyte.com/fileupload/prod ... 19_big.jpg

Tutaj na zdjęciu ją widać na dole przyjrzyj się, jest nawet podpisana CLR_CMOS.

(Grzechu0127) #10

Monitor jest sprawny,nigdy nie miałem z nim kłopotów.Jak wrócę do domu to sprawdze coś z tą zworka,zresetuje i powiem,czy coś to dało

-- Dodane 21.03.2013 (Cz) 14:40 --

Proszę odokładną instrukcje jak zresetowac bios na mojej płycie.Krok po kroku co mam robić.