BIOS wersja A11 ustawienia na pendrive

Witam :slight_smile:

Na wstępie muszę powiedzieć że orłem nie jestem w dziedzinie programowania :smiley: i w razie problemu proszę o przeniesienie postu w odpowiedni dział :wink: Dzięki

 

Zakupiłem lapka Dell Latitude CPt S600ST był na nim system XP ale postanowiłem zainstalować Win 2000 sp4 (taki jak był orginalnie) i nie mogę tego zrobić z pozycji USB.

Wchodzę do Biosu i do wyboru mam… PCI slot NIC, DockII/PortII NIC, CardBus NIC, Diskette Drive, Internal HDD, CD/DVD/CD-RW Drive, Modular Bay HDD. 

A USB ani śladu, wejścia na dyskietkę nie mam, napęd CD/DVD nie działa.

 

  1. Co do zadanaego pytania ma programowanie ?

  2. Kiedyś komputery nie widziały z poziomu Biosu portu USB i nie potrafiły z tego instalować systemu.

Dobra to mój problem nie ma nic wspólnego z programowaniem. Jedno już wiem :wink:

To znaczy że muszę instalować z CD… :confused:

Tak

Dzięki… 

Ale: jeżeli CD nie działa, a sprzęt posiada działający napęd dyskietek, to możesz pokombinować z tym:

Oczywiście o ile masz napęd dyskietek w innym sprzęcie i możesz wgrać pliki instalatora na hdd tego lapka, żeby przygotować instalację - wyjdzie taniej niż wymiana cd i będzie bardziej oldschool :wink:

 

Kurcz, jak ja lubie ‘wskrzeszanie’ takich dziadków :smiley:

drunkula Tak czy inaczej dzięki, coś pokombinuję i spróbóję dziadka odpalić :smiley:

Już wiem że napęt opyczny jak i dyskietek jest padnięty :frowning:

Mam może szalony plan :mrgreen: chcę podłączyć lapa z moim PC i przez niego wgrać Winde za pomocą np. kabla “usb”.

Ujdzie taki mod??