Bios z płyty głównej do laptopa

Witam tak jak w temacie chciałbym zainstalować biosa z płyty głównej do laptopa dell jak to zrobić czy się da poprostu chcę mieć więcej opcji mój laptop to dell latitude xpi p133st proszę o pomoc czy da się tak zrobić

bios musi wiedzieć o pewnych aspektach konstrukcji płyty głównej, laptop też ma swoją płytę główną. Jeżeli zwyczajnie przegrasz bios z jednego komputera na drugi to komputer z “nowym” biosem ma pełne prawo przestać nawet poprawnie startować.

Nie można ot tak sobie wgrywać biosu z jakiejś płyty głównej do innej.Po pierwsze raczej na pewno to się nie uda,po drugie jeżeli nawet się uda to już laptopa nie włączysz.

A to lepiej tego nie robić nie ma co chyba koniec tematu ale poczekam co jeszcz inni powiedzą

Dziękuję ci alex ja robiłem z kompem wszystko od zmiany kostki ram po zmienienie całej obudowy robiłem wszyściuśieńko ale jednej rzeczy nie zrobiłem NIGDY NIWE WGRYWAŁEM BIOSA DO PŁYTKI GŁÓWNEJ a dodam że laptop ma swoje lata ale i tak 40mb ram pentium 1 itp…

________________________________________________________________________________________________________________________

Core 2 duo qad 4 rdzenia geforce 9600gs samsung 24" 6gb ram Windows 7 ultimate built 7048