Bios

MSI K8TM/K8MM

Z tego co wyczytałem to dobra płyta. (droga :wink:

Musisz poszukać w biosie czegoś o nazwie Frequeny/Voltage Control lub coś podobnego. tam możesz zmienić napięcie na procku.

Jak znajdziesz możesz dać screena.

hehe jak ?

Pogralem sobie chwilke teraz w dooma i gra sie zacina :(:(:frowning: .

Czyli jest za mocno ?

ja dalem tylko 10 wiecej razem jest 210 …to co przeczytalem u innych wszystko gra do 225 … ja mam 512 ram wiec niewiem co sie dzieje :(:(:frowning:

Rzeczywiście zapędziłem się :oops:

Jak podniesiesz to napięcie na procku powinno przestać, też tak miałem ze starym duronem.

ok jedyne co znalazlem w biosie to taka zaklladka FREQUENCY/VOLTAGE

w niej jest wlasnie ta opcja ,ze moge sobie podkrecac ale sa jeszcze dwie zeczy :DDR Voltage i AGP Voltage .Domyslam sie ,ze jest to AGP Voltage ?bo teraz mam ustawione na auto ale gdy chcem zmieniac to do wyboru mam(w AGP bo DDR to wiem co to jest)Volty? od 1.55 do 1.85 .

Czy to jest to ?

Bo tak chyba inaczej tego niemam :(:frowning:

A moze istnieje jakis programik dzieki ktoremu to mozna robic ??

witam ponownie

opcja CPU voltage przestaw na manual, wtedy będziesz mógł zmienić napięcie na proc

– post 2 -----

lepiej trzymaj ręce zdala od AGP Voltage bo uszkodzisz kartę graf

— post 3 ---------

opcja ta służy do zmiany napeięci zasilającego magistralę AGP(to do karty graf) oraz pamięci RAM

zbyszek.k4 używaj Funkcji icon_edit.gif

U mnie na gigabajcie to wygląda tak

zakładka MB INTELIGENT TWEAKER dalej CPU VOLTAGE CONTROL ustawiony na normal, rozwijam i mam do wyboru różne napięcia na początek proponuję zwiększyć o 0.05 volta.

nazwy alternatywne CPU core Voltage ;CPU Vcore w zakładce :Advanced ; Advanced Chipsed Feautures ; Advanced Frequency/Voltage Control

niestety niemam :frowning:

Moze jest jakis programik ?

Nie ma raczej takiego programu.

A taką opcję musisz mieć, co najwyżej nie aktywną, ale być powinna.

Jestes pewien na bank ,ze jest ???

musi być poszukaj dobrze

niestety niemoge znalezc …przeszukalem wszystko po kolei klikajac na kazda opcje i nic … .I co teraz ??

Ja już się chyba poddaję :roll:

napisz jaka to wersja biosu i jakiej firmy

MSI K8TM/K8MM SERIES

to jest nazwa płyty głównej mi chodzi o bios wejdż w inf o systemie tam jest

American megatrends inc. Version 07.00T,02.04.2001

poszukaj Advanced->Jumperfree Configuration-> Overcloking zmień z auto na manual … CPU VCore Voltage z auto na manual