Bios

(Szfagier5) #1

-chce ustawic w biosie zeby podczas wlaczania komputera wlaczalo sie zadaine hasla z biosu nie windy

jak mam to zobic ??

-czy jesli mam haslo w windzie i jestem jedynym uzytkownikiem to da sie to jakos przeskoczyc mowie o wlaczeniu komputera przez inna osobe

mam winde profesionalna xp i oczywiscie mowie o przeskoczeniu gdy jest ustawione na logo (bo chyba sie dalo to ustawic inaczej )

(Damian) #2

W biosie szukaj pozycji z wyrazem password :slight_smile:

Zawsze się da :slight_smile: Zależy jak ta osoba zna się na komputerze.

(Szfagier5) #3

poszuakalem w biosie i tam jest ale tylko sie wtedy wlacza jak chce zmieniac ustawienia w biosie nie jak wlaczam komputer

a mogl bys powiedziec jak np czy da sie bez zdejmowania obodowy komputera

i czy da sie cos zrobicz zeby sie nie dalo ??

(Damian) #4

Tutaj masz opisane co i jak w związku z hasłem:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... &highlight

O co Ci chodzi bo nie rozumiem ?

(Szfagier5) #5

mmmmmm to sa 2 osobne zdania przeciesz zrobilem odstep, sorki moze to moj blad ze mnie nie zrozumieliscie

a wiec 1 pytanie '' a mogl bys powiedziec jak np sie da bez zdejmowania obodowy komputera to haslo przeskoczyc ''

to do

a 2 czyli "czy da sie cos zrobic zeby sie nie dalo tego przeskoczyc ??

bylo odpowiedzia na to co napisal damian czyli

(Proph3t) #6

Poszukaj - "User Password" i "Supervisor Password"

(Damian) #7

A regulamin czytał :slight_smile:

(Szfagier5) #8

czytał. ale chodzi mi tylko i wylacznie do ochrony mojego kompa po prostu chce wiedzic jak mam zrobic zeby nikt nie dostal sie mojego kompa bo haslo windy jak sam powiedziales da sie przeskoczyc stad wlasnie to haslo z biosu to chyba trudniej przeskoczyc

(Spectatorx) #9

Jeśli chodzi o Windowsa to jest taki motyw, że ponad wszystkimi użytkownikami ukryty jest jeszcze jedno konto administratora przez które już często zdejmowałem hasła z innych poziomów w szkole-nauczyciele nie wiedzieli co się dzieje! Było wesoło, ale jak przestało mnie to bawić to im powiedziałem jak to robię i trochę się ździwili :slight_smile: Potem się scwanili i założyli hasło też na tego admina i spokój!

Więc tobie proponuję to samo.

Na ten poziom administratorski wchodzisz wciskając w tym samym miejscu gdzie wchodzisz do BIOS-u nie Del, ale F8 i wybierasz tryb awaryjny! I masz pełne prawa do kompa tylko ty! ! !

(system) #10

Jasne, wystarczy ze ta osoba uruchomi F8 podczas startu i właczy tryb awaryjny, zaloguje sie na Administaratora i zmieni hasło, to wszystko co musi zrobic.

>> Post 2 <<<

kazdy Bios posiada hasła, ktorymi mozesz obejść te zalożone przez ciebie, są to tak zwane hasła serwisowe. Gdzies w internecie sa te hasłą. A mozna i z otwieraniem obudowy, tylko trzeba wiedziec ktorą Zworke przestawic, tak zeby przywróciło BIOS na default.

-----------

Używaj opcji zmień. Lazikar

---------