Biostar M6vb-a @ Apollo Pro+ Muli


(Moldero) #1

Witam,

Mam starą płytkę biostara jak w temacie. Chodzi na tym procek PIII 550 i 512 MB SDRAM. Niewiem czemu, ale komp muli sie jak P100.... Bez różnicy czy na win98 (na tej wersji nie moge wlaczyc DMA) czy winXP. Nie mowie juz o sluchaniu mp3 i rownoczesnym kozystaniu z przegladarki np Firefox. Dźwięk tnie się, trzeszczy i zacina (bez wzgledu na karte dzwiekową i na SB LIVE i wbudowanej jest to samo) Niby rozwiązaniem tego prolemu powinna być instalacja patcha: "PCI Latency Patch", ale po instalacji praktycznie nie ma różnicy. Mam pytanie czy ktoś ma taką płytkę, bądź podobną działającą na chipsetie Apollo pro+? Jeśli tak to prosiłbym o informacje jakich sterowników używacie, jaka wersja 4in1. Bedę wdzięczny za każdą pomoc.

Pozdrawiam

ProVis


(JNJN) #2

A jak tam sprawność podzespołów?

Pakiet VIA dla tej płyty max ten co w linku,przy instalacji AGP ustaw tryb normal - jeśli będzie potrzeba.

http://www.cdrinfo.pl/software/stronaid ... 1301210608


(Moldero) #3

No właśnie niby wszystko dobrze śmiga. Jak już to wina płyty.

Niestety nie udaje mi sie zainstalowac tego pakietu (Właczam instalke i nic sie nie dzieje, a w medarzeże niby jest to odpalone) Ale proboje teraz z innymi pakitami i to samo.


(JNJN) #4

Pakiet rozpakuj na partycji systemowej do utworzonego katalogu i uruchom z setup.exe - pakiet ma funkcję deinstalującą ,odinstaluj stare stery VIA,restart kompa i uruchom ponownie setup.exe i zainstaluj pakiet VIA - pamiętaj o AGP - tryb normal i restart kompa i masz.


(Moldero) #5

Wiem, robilem tak i *upa :confused: Cos mi sie chyba zrąbało z Windows Installer :[ Zauwazylem, ze po instalacji sp2 tak sie stalo


(JNJN) #6

No to może świeży system,zgraj dane i zintegruj XP z SP2.

Sprawdź sprzęt dokładnie,z dysku usuń wszystkie partycje załóż i sformatuj na NTFS.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048