BitComet, a blokowane porty


(Johnyseven7) #1

Witam wszystkich użytkowników. Chciałbym was prosić o pomoc, gdyż mam ostatnio problem, którego wcześniej nie było. Otóż : kiedy dawniej ściągałem pliki programem BitComet pisało, że port jest odblokowany(kumaci wiedzą, że jak są odblokowane to jest więcej seedów, czyli szybciej się pobiera), a teraz nie wiem dlaczego - port nagle jest zablokowany. I tu pojawia się moje pytanie - jak odblokować ten port?

Router - D-Link DSL 2640R sieć przewodowa, neostrada. Z góry dzięki, pozdrawiam - JohnyPL.

Aha, i tak jeszcze na marginesie - jak uda nam się rozwiązać ten problem, to mam kolejne pytanie, ale to tylko wtedy kiedy rozwiążemy powyższą komplikację :wink:


(Redghost) #2

Sprawdzić czy port jest odblokowany na routerze zgodnie z instrukcją na stronie http://portforward.com/english/routers/ ... tComet.htm


(Gryf00n) #3

stan portów możesz sprawdzić

tutaj


(Johnyseven7) #4

Przecież ja wiem, że są zablokowane to po co sprawdzać ? Jak je odblokować? Przepraszam czy ja źle napisałem, czy wy nie umiecie czytać?


(Redghost) #5

A Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem ?! W linku, który dostałeś masz krok po kroku wyjaśnione jak przekierować na routerze, który posiadasz porty, z których korzysta BitComet.

Masz choć blade pojecie o tym, że to Twój router może blokować porty?

Wiesz co to jest NAT i przekierowanie portów?

Wiesz, że zapora systemowa lub program antywirusowy z właczonym modułem Real Time Protection również może zablokować porty i wymaga to manualnego stworzenia regół otwarcia portów ?

Poznaj chociaż minimalne podstawy wiedzy z zagadnienia, na temat którego zadajesz pytanie (ewidentnie Ci ich brakuje) jeśli masz zrozumieć odpowiedź.


(Leon$) #6

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1300419.html

:slight_smile:


(Johnyseven7) #7

RedGhost - nie chce tutaj robić spamu, który jest tu "ewidentnie" nie potrzebny, ale muszę. Czy tu rozumiesz, że ja jestem prostym człowiekiem, który nie ma zbytniego zamiaru wiedzieć o rzeczach, które mu są totalnie w życiu nie potrzebne? Czy nie przewidziałeś tego, że to co mi wysłałeś mogło być dla takowego człowieka nie zrozumiałe ? Mając 15 lat i ucząc się angielskiego tylko w szkole nie zrozumiem do końca przecież tego co jest napisane w tym poradniku. Bardzo cię proszę, abyś mi to wytłumaczył - jeżeli tylko zrozumiałeś to co napisałem.

Podsumowując tą wypowiedź, dalej nie rozwiązałem problemu.


(Gryf00n) #8

http://www.elitetorrent.pl/bitcomet.php

czasami warto do przekierowania użyć

Simple Port Forwarding

i aktywować UpNP


(Redghost) #9

Czyli wychodzisz z założenia, że zawsze znajdzie się jeleń, który za Ciebie odwali całą robotę.

To żaden argument skorzystaj z : http://translate.google.pl/#en|pl| lub przeglądarki Google Chrome: http://www.google.pl/chrome/?installdat ... _medium=ha - ma wbudowany moduł tłumaczący strony www

Ponieważ jak sam to stwierdziłeś nie masz zbytniego zamiaru wiedzieć o rzeczach, które są totalnie w życiu nie potrzebne...