BitComet i Transfer

Witam :slight_smile: Chcialem sie tylko zapytac co moze być problemem… wiem wiem, tematów na forum tutaj jest multum ale i tak nie znalazłem odpowiedzi… Ściągam sobie jakis plik torrent z BitCometa, i np: dany plik ma więcej niż 100 Mb na początku mam transfer 20/30 Kb/s (Mam połączenie z netem 2 Mbit w sieci , to daje jakies 200/300 Kb/s ) no i problem w tym ze jak wyłacze kompa wieczorkiem, a włącze rano żeby dokonczyc ściąganie pliku, no to transfer porażka…1 kb/s no góra 5 kb/s co moze być problemem? bo normalnie juz …niemoge… plzzz o pomoc.

Jeśli pytanie o odblokowane porty to nie wiem. Nie jestem Adminem u mnie :stuck_out_tongue:

coz najprawdopodobniej jesli wlaczysz sciaanie na poczatku istnienia pliku torrent to jedt seed i malo pijaw a wieczorkiem napodpina sie zylakow i transfer siada. Pozdr

Ale ja mam cały dzien taki transfer! 1 kb …5 kb… i nic tego nie chce zmienic :confused: tylko pierwsze pare godzin mam super. potem…koniec…:confused:

radekskl że co :shock:

Szybkość ściągania zależy

  1. ilości seedów/peerów - im jest ich więcej tym wyższy może być transfer (ilość z jaką się połączymy jest ważna).

  2. szybkość łącza.

  3. kilka innych czynników.

Co do Twojego problemu - możliwe, że Twój provider ustawił limity. Np. rano łącza możesz używać na 100% potem masz ograniczenie. :slight_smile:

u nas można ściągać z p2p tylko od do 14:00 od 22:00 i tak nikt tego nie sprawdza :stuck_out_tongue: Admin ti id…sam siedzi na linuksie, i hmm… “ma większy transfer” niż cała reszta… ( 500 kb/s+ ) ale to juz inna historia :stuck_out_tongue: nie wiem, musze sie przejsc do tego buca… milego dnia :slight_smile:

ale jest ustawiony limit. Po 14 działanie p2p - 1 do 5 kb/s :stuck_out_tongue:

jeśli w umowie jest zapis o limitach na p2p ro raczej guzik zdziałasz :wink:

To zależeć może od pory dnia i ilości użytkowników, którzy też korzystają z tej samej sieci co ty(oczywiście zależy to czy korzystasz z stałego łącza czy też z modemu). Ja to widze tak ściągając wieczorem użytkowników którzy korzystają z internetu tej samej firmy jest mniej tak więc tembo ściąganie jest większe niz rano kiedy użytkowników jest więcej niż wieczorem…

Myszak

  1. A czy ja powiedzialem cos innego - chodzilo o to ze jak wrzucasz torrencik do klienta zaraz po jego wystawieniu na liscie peeerow jestes Ty, seeder i pare peerow, a potem Ty, seeder(ew. kilku) i z 500 pijaw, a to juz bardzo spowalnia

  2. To chyba iczywsta ale powiedzial ze ma szybkie wiec to nie problem

3)moze skoro wiesz jeszcze o czyms waznym to sie podzielisz?

Pozdro