BitComet - port nasłuchu

Cześć. Co to takiego jest port nasłuchu? Czy może to jest takie coś że mogą mnie namierzyć jak ściągam pliki? Czy ta opcja powinna być włączona? Jeśli tak czy to jest bezpieczne? Dzieki za odp. Pozdro.

port nasłuchu :arrow: 27416

Złączono Posta : 05.09.2005 (Pon) 23:09

tak powinna być włączona. port nasłuchu powinnien losowo wybrać port po zainstalowaniu bitcometa.

Złączono Posta : 05.09.2005 (Pon) 23:10

do tego to możesz posłużyć się oczywiście firewallem systemowym lub innym lub też programem peer guardian ;]

A czy to jest bezpieczne? I czemu to służy? I czemu akurat taki numer portu mi podałeś?

taki został wylosowany po zainstalowaniu programu bit comet.

ogólnie rzecz biorąc jest to dośc bezpieczne. służy nasłuchaniu połączeń przchodzących i wychodzących podczas pobierania danego trackera ;]

Czy to że nasłuchuje połączenie jak mówisz to znaczy że coś polepsza?

nasłuchanie połączenia jak sama nazwa wskazuje że nasłuchuje czegos. w tym przypadku w połączeń. połączeniem jest peer i seed ktorzy podłączają się pod tracker i pobierają lub udostępniają plik.

I mam jeszcze jedno pytanie. Widze że z tego programu korzystasz. W ustawieniach:zaawansowane:połączenie jest taka opcja: Enable DHT network. Do czego ona służy? Czy ona powinna byc zaznaczona?

a korzystam 8)

tak powinna być włączona. co do sieci DHT to zajrzyj tutaj :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ht=#319627

Wiesz dowiedziałem się w zasaadzie tyle że jest to sieć/ Możesz mi coś wiecej napisać. Dzieki. (To już chyba było naprawde ostatnie pytanko).

darken2 po kiego grzyba za każdym razem cytujesz całe wypowiedzi interluktora ??

Zbędne cytowanie skasowałem.

Mam taki problem

"Your listen port is unreachable to public domain pers, please check your firewall and NAT Router Congiguration "

Czy ktoś wie co trzeba z tym zrobić :smiley:

Wyłączyłem firewalla i nie pomaga :stuck_out_tongue:

Pozdro

zwrócić się do administratora sieci - to prawdopodobnie on zablokował ten port

port nasłuchu może być nawet 80 - ogólnodostępny/nigdynieblokowany/

a co do prędkości ściągania - to już inna bajka

generalnie powinno być powyżej 9000 -ale zasadniczo…