BitDefender - co o nim powiecie?

Witam!

Czytałem ostatnio test antywirusów i na pierwszym miejscu był BitDefender… Czy ktoś z Was go używa? co możecie o nim powiedzieć? Szczerze mówiąc do niedawna nie miałem pojęcia o jego istnieniu a tu jeszcze pierwsze miejsce w teście… ciekawe…

W jakim teście?

Zależy także, jaka wersja - jej numer i dokładna nazwa - czy pakiet, czy sam antywirus itp.

Użyj wyszukiwarki, np. forumowej - wpisz hasło bitdefender

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=55993

ja bym polecil tego antywira … jak w linku pisze ma dosc zadowalajaca skutecznos w zwalczaniu zagrozen … :slight_smile:

porownaj :

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=39980

ja bitdefender uzywalem osobiscie i nieuwazam aby byl dobry…sa lepsze np.avk czy nod32 :-o :-o :-o

ja mam ostatnia wersje BitDefender ,jako calosc z firewallem i bardzo sobie chwale,bardzo czesto robi update (czasami jak robie na kompie dluzszy czas to widze ze tak mniejwiecej co godzine wyskakuje mi informacja ze sprawdza on aktualizacje bazy danych) a jest to bardzo istotne przy antyvirusie.

Jezeli juz cos podlapie natychmiast mnie o tym informuje za razem nie dopuszczajc danego trojana czy virusa w glab oprogramowania.

Nie uzywalem poprzednich wersji tego programu takze nie moge sie wypowiadac na ten temat ale ten antyvirus jest na prawde warty polecenia.

Od razu odpowiadajac na rozne zarzuty zaznaczam ze jest to moja subiektywna opinia i inni moga miec inne zdanie na ten temat.

Pozdrawiam

Pełna wersja BitDefendera 8 Professional plus jest na krązku KS EKSPERT. W promocji mozna kupić wersje 9 w znacznie niższej cenie.

BD jest dobrym antywirem … częste aktualizacje … nie obciąża mocno kompa także polecam

według mnie bardzo dobry - nawet jeden z najlepszych. Używałem jakis czas i mialem spokój. Wykrył bardzo dużo syfu, który pozostał po NOD32…Aktualnie używam Kaspersky Pro, tylko dlatego że BitDefender gryzł mi sie z firewallem.

Na próbę zainstalowałem kolejno BitDefender 9 Standard ; BitDefender 9 Professional Plus

Programy do tej pory dość mało znane więc bardzo byłem ciekaw ich działania tym bardziej że jeden z nich wygrał ranking pcworld :

http://www.pcworld.pl/news/88707_1.html

Uwagi:

  1. Poważną wadą jest brak komunikacji pomiędzy dwoma komputerami w sieci domowej - dotyczy BitDefender 9 Plus. W/g działu pomocy technicznej problem jest znany ale nie naprawiony.

  2. Wyższa wersja spowalnia wydatnie prędkość internetu i komputera.

Prędkość działania ; wykrywalność - bez zarzutu.

Poziom obsługi technicznej - szybki ale niezadawalający.

PODSUMOWANIE

Testowałem klika “antywirusów” - Panda, BitDefender, Norton Antyvirus, Kaspersky i kilka mniej znanych. Wybór jest ogromnie trudny ponieważ “normalny śmiertelnik” nawet nie wie jakie rafy przed nim.

O to kilka z nich :

  1. Niemiarodajne są testy renomowanych pism komputerowych. Mam wrażenie że piszą pod zamówienie.

  2. Najważniejsza jest intuicyjność instalowania programu - niestety niezbyt można liczyć na pomoc działu technicznego, żaden z testowanych nie ma usługi instalowania i konfiguracji programu “u źródła”

  3. Wersje rozbudowane (posiadające antyspam, firewall, antyspyware itp) są często niedopracowane i nie zawsze sprawnie działają.

  4. Wybór “anty” sprowadza się zatem do mniejszego zła, należy to zrobić w zgodzie z własnymi doświadczeniem i “zmęczeniem materiału”.

Mój wybór to KASPERSKY PERSONAL 5 PL - po prostu najmniej mnie zmęczył.

Nie jest tragicznie wolny jak NAV

Nie przeszkadza w komunikacji wewnątrz sieci jak BD czy PAV

Jest często aktualizowany światowym zasobem baz antywirusowych w odróznieniu od MKS_VIR.

Bitdefender jest dobry aczkolwiek kaspersky jest lepszy.

Nie używaj wersji z firewallem bo zintegorwana zapora jest tragiczna.

Program bardzo nie obciązą kompa i dokładnie skanuje oraz ma dużą bazę.

Niestety często sie gryzie z P2P np. bitcometem:O

Program jest bardzo tani:)

Można zainwestowac jak kaspersky nie pasuje…

Ja ostatni uzywam BitDefendera 9 Standard, poki co sprawuje sie dobrze. Nie testowalem nawet wersji prof bo jak bym chcial firewall’a to bym zainstalowal Outpost albo Kerio. Wersja standart ma to co mi potrzeba. Obciarzenie systmy jest o wiele mniejsze niz przy Nortonie i avascie, przynajmniej tak wyglda to u mnie. Po za tym BD posiada heurystyke i dosc czesto sie aktualizuje, siedze na kompie prawie caly dzien i co chyba 3 godziny moze czesciej wyskakuje mi aktualizacja. Szczerze mowiac jestem z niego zadowolony ale sprawdz sam, potestuj sobie rozne antywiry i poczytaj testy.

Chodz testy w znanych gazetach sa chyba sa nie miarodajne bo np: w Enterze na piewszym miejscy bedze kaspersky a w PCWorld Norton a kaspersky nie bedze nawet w pierwszej 5 . Podchodz do nich z dystansem.

Ja używałem wersji 9 przez 30 dni testu a potem zainstalowałem avasta który wykrył mi to i owo. Nie polecam BitDefendera za to polecam avast który jest darmowy i myśle że skuteczniejszy.

Miałem Bitdefendera Pro (wesje 8 i 9) przez pół roku i nie zauważyłem wielkich wad. BDB AV częste aktualizacje dobry silnik skanujący : polecam :slight_smile: