BitDefender Internet Security 2008 a program Antispyware


(Opalach Janusz) #1

Witam

Mam pytanie do urzytkownikow BitDefender Internet Security 2008. W opisie tego oprogramowania znalazlem ze ma modul Antispyware Ale ja go nie znalazlem Czy te oprogramowanie jest wbudowane i nie musze sie tym martwic Czy musze dodatkowo zainstalowac program typu Antispyware


(xeth) #2

antispyware jest wbudowane i nie musisz się tym martwić ale dodatkowy osobny program antyszpoiegowski nie zaszkodzi


(Opalach Janusz) #3

Ok Dzieki za informacje. Tylko nie jestem pewien czy jestes w tematyce bo BitDefender posiada modul antyszpiegowski (przynajmniej tak jest w opisie)


(xeth) #4

antispyware jest zintegrowane z antyvirusem i dlatego nie niema do niego osobnych ustawień ale na pewno jest


(Opalach Janusz) #5

Ok. Dla czego mi radzisz zainstalowac dodatkowo jeszcze program antyszpiegowski?


(martinez2006) #6

Skuteczność programów serii Internet Security posiada moduły anty szpiegowskie, lecz nie są one tak dokładne w skanowaniu zagrożeń jak programy stworzone do tych celów np. Ad-Aware. Więc warto mieć coś jeszcze innego doinstalowane :slight_smile:


(Opalach Janusz) #7

martinez2006

Czyli w moim przypadku optymalna ochrone (w teorii) da BitDefender Internet Security + program antyszpiegowski :?:


(martinez2006) #8

Możesz mieć samego BitDefendera zainstalowanego. Ale już wcześniej napisałem … Zgodnie z powiedzeniem co jest do wszystkiego jest do niczego ;). Zalecam zainstalowanie jakiegoś programu anty szpiegowskiego lub ewentualnie bez instalacji antyszpiega - skanować sobie kompa co jakiś czas jakimś skanerem antyspyware , polecam np.http://www.ewido.net/en/


(Opalach Janusz) #9

Czyli lepszym rozwiazaniem bylo by zainstalowanie oddzielnie programow antywirusowych, zapory ogniowe itd


(martinez2006) #10

Ja osobiście nie używam kombajnów. Kiedyś używałem Kaspersky Internet Security. Dobry zestaw. Nie narzekałem. Bodajże jeden z najlepszych tego typu security. Ale skończyła się licencja. Teraz jadę na Avira + Comodo + Spybot. I też nie narzekam. Zero wirusów. Dla sprawdzenia raz w miesiącu zapuszczam skan on-line antywirem kasperskiego oraz skan online ewido (anty spyware). Rezultat ? - zero zagrożeń. Dodam że wszystko jest w wersji darmowej.