BitDefender+MBAM+Comodo Firewall+Zemana Antilogger

Witam czy taka paczka oprogramowania zabezpieczającego nie będzie kolidowała ze sobą nawzajem ?

BitDefender Anti-Virus

Malwarebytes Anti-Malware

Comodo Firewall

Zemana Antilogger

Zastanawia mnie szczególnie dodatek defense+ z zapory Comodo z np. ABAM / produktem Zemana

Złożyłem sobie taką paczkę, proszę o opinie.

Myślę, że lepszego zestawu nie ma, kierowałem się funkcjonalnością programów i rankingami.

Firewall jest dobrze skonfigurowany - jedynie z tym mam doświadczenie, gdyż zazwyczaj w moim systemie gościł tylko AV i Firewall, teraz postanowiłem zmienić oprogramowanie całkowicie i je zaktualizować w systemie.

Mój system: Windows 7 Ultimate

Ochrona wszystkich ww. programow jest w czasie rzeczywistym

Jedyne co może kolidować to defense + z zemaną, osobiście zrezygnowałbym z upierdliwego defense + i go wyłączył, pozostawiając zemanę.= bo to bardzo dobry program. I malwarebytes dałbym tylko na żądanie… Ja mam windows 7 ultimate, Avira free + zone alarm + zemana, i do tego mbam na żądanie i to wystarczy. Podejrzewam że znasz się na rzeczy i wiesz jak surfować po internecie, dlatego nie ma co przesadzać bo za dużo to nie zdrowo, tym bardziej że windows 7 to bardzo udany system i patrząc daleko w tył nie ma co go porównywać z XP pod względem bezpieczeństwa.

Jednoczesne włączenie kilku funkcji ochrony w czasie rzeczywistym może powodować ich konflikt (funkcji zawartych w zainstalowanych programach )

Ochrona systemu plików w czasie rzeczywistym sprawdza wszystkie zdarzenia,które są związane z ochroną antywirusową systemu.Wszystkie pliki w momencie otwarcia,uruchomienia lub utworzenia na komputerze są wtedy skanowane w poszukiwaniu szkodliwego kodu.Ochrona systemu plików w czasie rzeczywistym jest włączana przy uruchomieniu systemu.

Dlatego zalecane jest nie stosowanie takiej metody .

@Cyba91 dzięki za posta

@ybu Napisałeś definicje rodem z wikipedi, ale po co ? Jeżeli naprawdę chciałeś mi pomóc i Twój post nie miał być jedynie “+1 postem” to proszę przeczytaj mój 1szy post i popraw się.

sandal85 - pytasz w swoim poście:

więc Ci odpowiadam,a wnioski wyciąg z tego sam.

Witam,

Uważam iż kolidować może jak najbardziej. Zbyt wiele skanerów w czasie rzeczywistym. Zalecam : BitDefender + Zemana Antilogger ( świetny na keyloggery ) + Comodo Firewall. MBAM jest zbyteczny jako skaner, niech to będzie skaner na żądanie. Defense+ w Comodo nie powinien sprawiać konfliktów . Ogólnie dobry zestaw. Jeżeli przeprowadzasz często transakcje elektroniczne zalecam dorzucić do zestawu dodatkowo : Keyscrambler

Jeżeli chodzi o mnie ? Nie używam oprogramowania antywirusowego gdyż uważam iż jest to przeciętna ochrona, jedynie Zmenana przeciw keyloggerom choć również jest pisany pod malware. Jeżeli zależy ci na naprawdę skutecznej ochronie to poczytaj o wirtualizacji - Shadow Defender . Dla mniej zaawansowanych użytkowników jako podstawowa ochrona dobre jest oprogramowanie antywirusowe, jednakże w tych czasach nie można opierać się na jednej warstwie ochrony…

Pozdrawiam.

Używasz odpowiedzi wymijającej, gdyż pewnie nawet nie zajrzałeś do opisu oferowanych funkcji ww. programów. A to co napisałeś to także są po części brednie.

Właśnie przetestowałem BitDefender i MBAM. Wrzuciłem na dysk kilka złośliwych aplikacji. Uruchomiłem tzw. “pełne skanowanie” w MBAM i gdy program znalazł jakąś niepożądaną aplikację to w +/- 30% przypadkach poinformował o tym także BitDefender, po czym BitDefender przeniósł ją do swojej kwarantanny, a MBAM nie podjął żadnego działania. Informacja o wykrytej aplikacji także nie była w logach skanowania MBAM.

Chyba wystarczająco udowodniłem, iż udzieliłeś mi mało poprawnej odpowiedzi i pisanej dla “+1 post” - spam.

Albo po prostu Twoja wiedza w tej dziedzinie pozostawia jeszcze wiele do życzenia i zapewne to jest odpowiedzią :slight_smile:

A co do shadow defendera to słyszałem, ale korzystam z wbudowanej do firewalla piaskownicy w comodo.

A co do MBAM póki co nadal jest w moim systemie, ale wyłączyłem “ochronę w czasie rzeczyiwstym”. Będe z niego korzystał do ręcznego skanowania bo ostatnio dobrze się spisał.

Dzięki za posta.

Shadow Defender działa na innej zasadzie niż piaskownica w Comodo, warto poczytać i przetestować .

Pozdrawiam.