Bitfenix Outlaw - poprawienie chłodzenia


(PokerFace) #1

Ta obudowa ma aż 6 miejsc na wentylatory: 2 na górze, 2 z boku, 1 z tyłu i 1 na przodzie. Fabrycznie jest zainstalowany jeden z tyłu a na zbyciu mam 120mm & 8mm Xilence Red Wing i tu pytanie gdzie je zamontować? I czy warto dokupić ich więcej tak żeby wszystkie miejsca były zajęte? A może kupić filtry przeciwkurzowe? A może odpuścić i jest dobrze jak jest? :wink:

http://www.bitfenix.com/global/en/products/chassis/outlaw#gallery


(krejzol123) #2

Jakie temperatury teraz osiągasz ? 


(PokerFace) #3

W spoczynku bardzo niskie, jedynie przy grze (War Thunder, Battlefield3, World of Tanks) karta graficzna potrafi się rozgrzać do 80-85 stopni. Najbardziej denerwuje mnie to ze przez te wszystkie otwory wpada tona kurzu, myślałem że jak zamontuje w nich wentylatory to będzie trochę lepiej (wiem, wiem pewnie moja teoria jest kompletnie bez sensu).


(krejzol123) #4

No to dodanie wentylatorów na pewno pomoże możesz wykorzystać 2 z boku aby wiały na kartę graficzną i użyć filtrów przeciw kurzowych aby nie zasysały kurzu do budy przydatny także by był na przodzie obudowy ( także z filtrem ) a na góre możesz dać 2 wywiewające to już według uznania i nie koniecznie potrzebne 


(Atronics) #5

daj jeden z przodu i dwa na górze 

 

tutaj masz dodatkowo do poczytania 

http://chlodzenie.net/reviews/jak-poprawnie-wentylowac-obudowe-komputerowa/

 

u góry  jak wstawisz dwa wentylatory to daj tam filtry

http://cdn.i.haymarket.net.au/Utils/ImageResizer.ashx?n=http%3a%2f%2fi.haymarket.net.au%2fNews%2fIMG_1549+copy.jpg&h=338&w=450&c=1

http://www.wegotserved.com/wp-content/uploads/2011/10/IMG_09631.jpg

 

ustaw tak aby pchały powietrze do góry czyli wyciągały z obudowy :slight_smile:


(PokerFace) #6

W tej obudowie karta graficzna jest obrócona chłodzeniem do góry, w takim wypadku wentylatory u góry powinny nawiewać czy wysysać powietrze?


(Ja$) #7

…mam prawie dwa lata obudowę Z9 U3 - USB3 z wentylacją pozytywną i praktycznie zero kurzu w środku obudowy, Filtry mam założone na dwa 14" wentylatory tłoczące powietrze (przód i spód) - dwa 12" wyciągające (tył i góra) są bez filtrów.

 

http://www.youtube.com/watch?v=oNkGB9mTOg0


(PokerFace) #8

Dzięki, sądzę że kupie 3 be quiet! Shadow Wings bo mają dobry stosunek ceny do jakości i zostawię fabrycznie zamontowany na tyle. Na boczną klape gdzie nie będzie wentyli też zamontować filtry?


(Ja$) #9

…ja zastosowałem wentylatory firmy “Enermax” http://www.enermax.pl/products/fans/tbsilence/, są bardzo wydajne, ciche i stosunkowo niedrogie. Polecam.

 

Edit:

Na boczną pokrywę założyłbym filtry magnetyczne.

http://tnij.at/19071


(Atronics) #10

PokerFace

bardzo dobre wentylatorki :slight_smile:

tylko postaraj się je tak zamontować żeby ten  tylni fabryczny nie był wolniejszy od tego noweg  zamontowanego na przodzie ,jeśli by tak było to zamień miejscami szybszy na tył ,wolniejszy na przód


(PokerFace) #11

Chyba jednak będę musiał kupić 4 nowe, myślałem że Red Wing którego posiadam do czegoś się nada ale niestety straszliwie terkocze nawet na niskich obrotach (600RPM). Co do filtrów to wybrałem Silverstone SST-FF121 http://silverstonetek.com/product.php?pid=251&area=enoj tani upgrade chłodzenia to to nie będzie, jakieś 60 euro za same wentylatory :roll: