BitLocker, błędna konfiguracja dysków, brak obsługi tpm?

przechwytywaniemy2.png

Mam ASUS P5W DH Deluxe i chyba tylko to jest potrzebne do tego błędu no może jeszcze procesor C2D e4300(?). HDD miałem już podzielone na 2 części, trzecią część utworzyłem przy instalacji Visty.

Czy jest na to jakiś sposób?

Pozdrawiam

nie masz ukladu tpm na plycie glownej, wiec i tak nie skorzystasz bitlockera

Poszukaj w google.pl: bitlocker+pendrive Bedzie tam napisane jak skonfigurowac BL. Po drugie: korzystaj z google :!:

Googlowałem tylko na polskich stronach, a tam mało wyników.

Dopiero teraz siadłem przy tym bardziej to rozwinąłem skrót tpm… Trusted Platform Module.

No i faktycznie model motherboarda nie obsługuje tej technologi; lipa :slight_smile:

Przepraszam za kłopot.

Zaraz, zaraz… to moduł TPM jest OBOWIĄZKOWY, jeśli chce się skorzystać z BitLockera? Myślałem, że możne skorzystac z tej funkcji bez tego modułu, klucz zapisując na pendrive :expressionless:

Nie jest obowiązkowy, wystarczy pendrive i ustawienie w gpedit.msc http://www.pcworld.pl/news/109724/100.html tu jest opisane jak zrobić i należy czytać ostrzeżenia w oknie konfiguracji.

PS. Ja nie mam TPM i mam w oknie konfiguracji tak: 6a506c1699a1ca9cm.jpg

I tak nic nie da pendrive -> z tego co widzę to gość ma źle skonfigurowane partycje na dysku… Bedzie potrzebna ponowna konfiguracja partycji wg. zasad i ponowna instalacja systemu.

O co do odblokowania pendrive to:

Uruchom->gpedit.msc->Szablony administracyjne->Składniki systemu Windows->Szyfrowanie dysków funkcją BitLocker->Konfiguracja panelu sterowania: Włącz zaawansowane opcje uruchamiania-> zaznacz “Włącz”