Bitmapa gigant


(Xdbartek) #1

Mam obrazek: 20352x27840, 1.58 GB, format BMP.

Szukam metody żeby to obejżeć ponieważ mój komputer ma za mało pamięci by ją po prostu wyświetlić. Żaden program który posiadam nie daje rady. Najlepiej by było to pokroić na mniejsze kawałki, albo odrobinę zmniejszyć, ale wszystko musi się odbyć bez otwierania tego pliku. Jakieś pomysły?


(Sawyer47) #2

Woohoo skąd masz taki ogromny plik? Można by użyć np. http://www.imagemagick.org/script/index.php do zmniejszenia/przekonwertowania ... ale i to może potrwać dłuugo. Jaki masz procesor i ile RAM-u? Najwyżej musiałbyś zostawić komputer na noc.

Oczywiście ImageMagick to tylko przykład, lepiej jest wybrać najszybszy program (niestety nie wiem jakie narzędzie jest szybkie w kwestii obróbki grafiki na CPU).


(Dawiddek55) #3

ile masz RAM? Jak 2 GB to damy rade :slight_smile:

masz winde XP? Odchudź ją w nlite tak, by nie było kompletnie nic, tylko podstawowe skłądniki. z 700MB powinno zrobić się ok. 50MB (system). Po odchudzeniu zainstaluj sobie go gdzieś na dysku, zainstaluj tylko stery grafy i sprawdź wtedy czy da rade otworzyć obraz. Jeśli nie, idź do kogoś kto ma 3-4 GB RAM-tam na pewno otworzysz sobie prace :slight_smile:


(Panogon) #4

A może spróbuj przekonwertować na jpg za pomocą tego:

http://www.download.net.pl/2960/IrfanVi ... Extension/


(Xdbartek) #5

Niestety mam marne 1 GB RAM. Imagemagick wywala błąd że za mało pamięci jak każdy inny program. I chyba jedynym rozwiązaniem jest iść do kogoś kto ma wystarczająco dużo RAMu. Dzięki za pomoc :slight_smile: