Blackscreen - niewiadoma przyczyna pojawiania się

Zdarzało mi się to rzadko, ale teraz już przy każdym włączeniu kompa. Otóż przed bootem Windowsa (najpierw przed bootem szybko pojawia się bluescreen ale nie zdążyłam przeczytać co tam było, a potem jakby się restartował) pojawia mi się czarny ekran (zdążyłam trochę z niego zanotować): “Przepraszamy, że Windows nie został pomyślnie uruchomiony. Może być to spowodowane ostatnią zmianą sprzętu lub oprogramowania”. Były tam też sposoby otwarcia Windowsa:

Tryb awaryjny

Tryb awaryjny z wierszem polecenia

Tryb awaryjny z obsługą sieci

Ostatnie dobrze działające ustawienia (czy coś w tym stylu)

Uruchom Windows normalnie.

Zawsze wybieram tę ostatnią opcję, bo nie wiem dlaczego mi się to pokazuje!! Ostatnio nie zmieniałam oprogramowania, więc nie wiem w czym tkwi problem.

jaki masz system operacyjny ??

sprawdź wszystkie aplikacje uruchamiające się podczas startu systemu czyli w autostarcie, sczególnie antywirusa jak masz / wyłącz /.

Gdy się pojawia ten ekran z opisem błędu, to w tym czasie naciśnij klawisz " Pause Break" To spowoduje zatrzymanie systemu. Jak już spiszesz wszystko kliknij " spacje" a system ruszy dalej. Po czym zaprezentuj nam ten błąd :slight_smile:

szczególnie ważne jest to co pisze na samej górze dużymi literami i po słowach STOP z wskazaniem na sterownik lub konfliktową aplikację.

Win XP HE SP2

Właśnie po resecie kompa pokazał mi się pulpit, a tu nagle wywaliło mi bluescreena o zrzucaniu pamięci fizycznej. Tutaj te liczby, które mają się przydać bodajże…

STOP: 0x00000000A (0xF09E000, 0x000000002, 0x00000000, 0x804F757C)

A jeszcze niżej, pod kodem błędu, tak jak np. TUTAJ (usbuhci.sys), albo TUTAJ (SPCMDCON.SYS) ? U Ciebie jest coś podobnego ?

Nie… z tego, co pamiętam, to nie było tam nic takiego

jeżeli masz bluescreena z “końcówką A” po tych zerach to prawdopodobnie masz problem z jakimś sterownikiem albo aplikacja instalowana przed wystapieniem komunikatu o błędzie, musisz pomysleć co ostatnio instalowalas bądź zmieniałas w systemie, najczęstsza przyczyna jest źle napisany program lub sterownik, które rywalizują o dostep do tego samego obszaru pamięci. dlatego sprawdź co ostatnio instalowalas lub odinstalowalas. Ogólnie ten komunikat oznacza to, że aplikacje rywalizuja o dostep do tego samego zakresu adresów, czasem jak system się "sypie’ to generuje też ten komunikat / wirus, nieprawidlowo odinstalowana lub zainstalowana aplikacja itp./