Błąd 0x00000057

Błąd ten pojawia mi się w trakcie dodawania drukarki. Z drukarką łącze się za pomocą routera, do którego podłączony jest print server. Dodaj drukarkę instaluje sterowniki przeznaczone dla Visty i gdy chce drukować wyskakuje mi właśnie błąd, który podałem w temacie. Nie wiem jak to usunąć. Może macie jakieś pomysły?

Nie chce zakładać drugiego tematu więc napisze tutaj. Mam również sieć lokalną. Wszystko pięknie cacy, ale nie działa jedna rzecz. Otóż nie mogę przeglądać zasobów sieciowych innych komputerów z komputera na którym mam viste. Na innych komputerach mogę zajrzeć do tego gdzie jest vista, ale nie odwrotnie. Nie wiem dlaczego. Kod błędu to: 0x80070035. A komunikat błędu to: nie można odnaleźć ścieżki sieciowej.

Będę bardzo wdzięczny za rady i pomoc w tych moich problemach. Z góry dziękuję.

Witam!

Zainstaluj sobie pakiet hotfixów, moze jest w nich naprawiony ten błąd bo coś widziałem jak przeglądałem szczegółowo hotfixy, ale niewiem czy napewno.

http://www.vistasp1.net/

Witam

Miałem ten problem podczas instalacji drukarki Hp na systemie Vista Home Premium ( drukarka udostępniona była na WIN XP) podłączałem za pomocą “sztywnego” wpisania adresu drukarki (\IP_komputera\nazwa_drukarki) - inaczej nie dało rady. Przy próbie wydruku pojawiał się błąd 0x00000057 . Poradziłem sobie z tym w sposób następujący :

Proszę wejść w Panel sterowania -> Drukarki. na wybranej drukarce dać “właściwości” -> zaawansowane i wybrać opcję "DRUKUJ Bezpośrednio do drukarki.

Mnie pomogło

powodzenia