Błąd 0x100000d1 i 0x1000007f jak naprawić?

Witam , poszedłem dziś obejrzeć komputer kolegi bo włączał się tylko pierwszy ekran startowy i dalej nie poszedł nawet bios się nie chciał właczyć ,więc zresetowałem biosa i sie uruchomił, ale okazało sie ze to nie koniec , po właczeniu jakiegos programu np.Mozlli wyskakwiwały błędy a w końcu po chwili blue screen i reset,po tym komputer odpalił normalnie i dla testu włączyłem gre zagrałem dosłownie 3 min i na monitorze zaczęły wyświetlać sie przeogromne artefakt i stanoł.I teraz nie wiem co z tym zrobić bo komputer sie włącza ale po chwili błędy ,tak jak w temacie kody błędów to 0x100000d1 i 0x1000007f.

I teraz głowie się jak to naprawić ,z góry dzięki za wszelkie pomysły:) ,a i dodam jeszcze że format był niedawno robiony (jeśli to ma znaczenie)

7f wskazuje na problem ze sterownikiem, zaś d1 na problem z adresowaniem pamięci. Tak więc głów się dalej.

NO no wielkie dzięki tylko że tle sam wiem kretynie,:stuck_out_tongue:

Proszę uprzejmie. A teraz idź do tego swojego kolegi, i powiedz mu to samo, tyle że w odniesieniu do siebie, bo trzeba być nie lada głąbem by “obejrzeć komputer kolegi”, “zresetować bios”, i zanotować kody błędów bez odniesienia do czego system przypisał te kody, a następnie tą jednakże pełną i obszerną informację podać jako część zapytania na forum.

Na koniec dwie rady: pierwsza - odrobina kultury osobistej nigdy nie zawadzi. Druga - następnym razem z takim niekompletnym opisem uderzaj na www.wrozka.pl lub szklane.kule.com.eu