Błąd aktywacji systemu Windows

Witam. Chciałbym prosić szanowanych użytkowników o pomoc.

Otóż, mam legalny Windows XP Home Edition na licencji OEM. Pewnego dnia po zrobionym formacie dysku C: i ponownej instalacji systemu z powodu uszkodzenia wirusem, chcę go aktywować. I otrzymuję komunikat: "Zgodnie z naszymi danymi liczba możliwych aktywacji przy użyciu tego klucza została przekroczona […]. Więc mam pytanie, co robić? Pozdrawiam.

Zadzwon do biura MS tam powinni aktywować. Gdzieś czytałem ze tylko 5 razy można aktywować poprzez interenet potem nalezy zadzwonić i przy kolejnym formacie znowu mozna 5 razy aktywować nete, ale moge sie mylić wiec mnie nie krytykujcie :wink:

Wygląda to tak, jakby na Twoim kluczu jechało więcej użytkowników. Dzwoń do M$ jak radzi hackman3d

popula , nie koniecznie, jest ograniczona liczba aktywacji automatycznych, jeśli ją przekroczysz trzeba robić to “ręcznie”.

Możliwe jak najbardziej, ale w tej sytuacji Dudi2 i tak musi prosić o pomoc M$.

Miałem niedawno taką sytuację. Wybierasz sposób aktywacji przez telefon. Dzwonisz na bezpłatny numer (zobaczysz go na ekranie). Z kalwiatury telefonu wstukujesz ciąg znaków jaki wyświetla się na ekranie a potem wklepujesz to co dyktuje Ci automat. Jeszcze tylko ankieta i dwukrotnie zadane pytanie “Czy ten klucz Windows nie został zainstalowany na innym komputerze” oczywiście zgodnie z prawdą odpowiadasz, że nie. I po kłopocie. A na przyszłość skopiuj sobie po aktywacji gdzieś w bezpieczne miejsce plik wpa.dbl - po każdej reinstalce systemu podmieniasz plik na dysku na ten zarchiwizowany i aktywację masz z głowy. Jest tylko jeden warunek - zero zmian w konfiguracji sprzętowej komputera!

Pozdroofki…

A czy aktywację telefoniczną może przeprowadzić NIELETNI?

Dudi2 , tak.

SilberPunkt ja też miałem podobna sytuacje ale mi sekretarka odmawiała podania klucza i musiałem gadać z przedstawicielem.

a tam trzeba uważać co się mówi.

Co do aktywacji na limit. nie ma limitów bo mój kumpel zawsze aktywuje i nie ma problemów. po prostu nasze klucze znalazły się na czarnej liście i trzeba dzwonić :slight_smile:

troiP , są limity.

może bo sam go doświadczyłem:)