"Błąd aplikacji" - prawdopodobieństwo wirusa [Logi]


(Ozi2004) #1

Witam

Ostatnio mam problem z poprawnym działaniem bootvis'a, który wywala błąd aplikacji po restarcie systemu (dokładniej opisałem ten problem w tym temacie). Jedną z opcji (i chyba ostatnią której do końca nie sprawdziłem) przez którą nie działa program może być obecność "przyjaciół" takich jak trojany, robaki itp. Komputer skanowałem już skanerem on-line (mks_vir) jak i programem Ad-aware, oraz Trojan Remover'em. Niestety (bądź na szczęście) nic nie wykryły, tylko ad-aware znalazł jakieś ciasteczka i 3 obiekty MRU ale już zostały usunięte. Tak więc proszę o sprawdzenie zamieszczonych logów na obecność jakiś intruzów i ewentualne wypowiedzenie się w podanym temacie, co jeszcze mogę zrobić, by pozbyć się kłopotu.

Log Hijack:

http://wklej.org/id/22dcecdea0

Log ComboFix:

http://www.wklej.org/id/6088327269

Z góry wielkie dzięki za pomoc.


(huber2t) #2

W logach nic nie wiedzę

usuń ręcznie folder C: \Qoobox , usuń instalkę Combofix z dysku.

Przeczyść komputer Ccleanerem

Wykonaj optymalizację autostartu

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Przeskanuj obszar mojego komputera http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html (uruchom przez IE) Daj raport z niego na forum

lub

Dr.WEB CureIt!


(Ozi2004) #3

Prosze wedle życzenia, raport z Kasperskiego :slight_smile:

http://up.wklej.org/download.php?id=d5776aeecb3c45ab15adce6f5cb355f3

(był mały problem, nie moglem tego wrzucić jako tekst na żadną stronę ze względu na jego wielkość, dlatego wstawiam plik txt do pobrania, mam nadzieje że nie sprawi to kłopotu)


(huber2t) #4

System bez wirusów

:slight_smile:


(Ozi2004) #5

Dzięki, ale już sobie poradziłem z problemem :slight_smile:

Jednak tak jak podejrzewałem w pierwszym poście w temacie (w innym dziale) winowajcą był O&O Defrag którego wyłączyłem tylko z listy "uruchamianie" a nie usunąłem go z listy usługi i program praktycznie nadal był aktywny. Chociaż dziwne, że na drugim komputerze na którym też mam zainstalowanego Defrag'a, bootvis śmiga normalnie. No ale dobrze że już wszystko działa. Wielkie dzięki za pomoc !!