Błąd bootsektora (wirus?)

Witam, w czasie uruchamiania systemu wyświetla mi się komunikat w okienku że bootsektor został zmieniony czego przyczyną może być wirus. Kaspersky nic nie wykrywa. Czy jest jakiś inny sposób na sprawdzenie tego i ewentualną naprawę? Dodam, że od czasu pokazania się tego komunikatu nie chce mi się uruchomiś Windows XPpro. Poradziłem sobie w ten sposó, że zainstalowałem drugiego Win na drugim twardym dysku. Problem z 1 Windowsem jest dalej, czyli po logowaniu systemu zaraz następuje wylogowywanie. Ponadto mam zablokowany dostęp do folderu *Moje dokumenty* choć nie ustawiałem żadnej blokady czy hasła. Proszę o pomoc.

Daj logi z HijackThis i combo fix. Pokaż plik boot.ini jest on na dysku systemowym np.: C:\

ale najpierw w Explolatorze Narzędzia>>Opcje folderów>>Widok

i zaznaczasz “Pokaż ukryte pliki i foldery”,

odznaczasz: “Ukryj chronione pliki systemowe…blebleble” na komunikat klikasz “TAK”.

Zastosuj narzędzie MBR.EXE i podaj wygenerowany log.

Jak się zorientowałem to narzędzie MBR.EXE trzeba pobrać i zapisać na dysku C, czyli tym który będzie sprawdzany. Nie mogę tego zrobić bo nie mogę uruchomić Windy na C właśnie. Czy mogę ten programin zapisać na innym dysku i uruchomić go żeby sprawdził dysk C?

Nie.

A “Windowsa1” nie możesz uruchomić w trybie awaryjnym?

Właśnie, że nie bo w trybie awaryjnym dzieje się to samo. Czyli Windows loguje się i zaraz wylogowuje.

Pobierz Dr.WEB CureIt! i spróbuj przeskanować partycję C.

Próbowałeś już nadpisać MBR (naprawić) poprzez wydanie komendy fixmbr w konsoli odzyskiwania ?? Dodatkowo wykonaj komendę fixboot.

odpalasz Konsole odzyskiwania

Czyli: Odpalasz kompa z płyty instalacyjnej windows, nastąpi ciągłe kopiowanie plików, po czym pojawi się wybór opcji i wciskasz [R].

Pojawi się pytanie o wybór syst. oper. (wpisujesz cyferke danego Win) W tym przypadku uszkodzonego.

Podajesz hasło Admina (nie użytkownika).

Jesteś już w linii poleceń

C:\Windows

Spróbuj polecenia:

cd c:\

bootcfg /rebulid

Jeśli to nie pomoże wpisz:

C:\windows\fixboot

Na wyświetlone pytanie odpowiadamy [T]

Po wykonaniu tego polecenia wpisać:

C:\windows\fixmbr

Później wpisujemy exit.

C: jest literą dysku systemowego. Po każdym wpisanym poleceniu wciskasz [ENTER]

Jeśli masz wirusy w MBR to może być nieciekawie. Najlepiej zeskanuj wina z jakiejś bootowalnej płytki np Hirens boot cd.

Poczytaj tu o wirusach MBR i BIOS:

http://www.searchengines.pl/Wirusy-MBR- … 87162.html