Błąd CRC - jest to może wina akceleratorów pobierania?

Witam,

Niekiedy pobiorę z internetu jakiś większy plik, który jest podzielony na części mający w archiwum błąd CRC.

Zapewne rozwiązaniem byłoby ponownie pobrać dany plik, a raczej wadliwą jego część, ale myślę, że może mieć winę akcelerator pobierania plików.

Posiadam aktualnie: Internet Download Manager(w wersji najnowszej oczywiście), jak każdy taki menadżer dzieli pliki na części i równoczesne pobiera każdą z nich.

Gdy już zakończy pobieranie, łączy te wszystkie części w całość.

Może dlatego, że czasami niepoprawnie to robi, to wyskakuje mi błąd CRC przy otwieraniu go dowolnym kompresorem plików(np.: winrar)?

z rapid share ??

plik mógł być spakowany z błędami, lub wysłany niepoprawnie na serwer

akcelerator raczej nie powinien ściągać z błędami, a sieci LAN są ekranowane

No, ale pisałem, że sęk może tkwić w pakowaniu przez program w całość(…) - już pisałem o tym…

Nigdy nie zdarzyło mi się ściągnąć z rapida archiwum z błędem CRC. Może masz coś z siecią, albo bardziej prawdopodobne, że masz za mocno podkręcony sprzęt lub uszkodzoną pamięć RAM.

Co do o/c, to mam podkręcony, ale jak rozpakowuję te wszystkie części(czyt. party)to tylko niektóre są wadliwe.

Na 63 partów, tylko, a zarazem aż 11 było wadliwe.

U mnie sprawa wyglądała tak, że z uszkodzoną pamięcią (2 błędy w memtest) przy niektórych archiwach występował błąd CRC.

Poprostu gdy pobieracie większe pliki i wiecie, że będziecie musieli dać Pauze, ustawiacie by pobierało z jednego źródła. Domyślnie menadżery dzielą plik na 4 części. Wy ustawcie, by pobierało z jednego źródła. Wtedy na pewno nie będzie błędów zwłaszcza przy wznawianiu transferu.

**********

BelHeI :

odpowiedz jest prosta:

Albo pobierasz uszkodzone archiwum rar albo masz zbyt obciążone łącze i zrywa ci pobieranie albo masz uszkodzony/niedociśnięty ram lub dysk.

Rada - ogranicz kolego swoje uwagi w temacie do omawianego problemu… :?

Agaton