Błąd CRC podczas kopiowania filmu z dysku na USB

Witam , posiadam dysk przenośny toshibaHDDR320E04X i kilka filmów na nim zapisanych. Przy próbie kopiowania dokładnie 1 filmu w formacie .avi wyskakuje błąd CRC na winxp ,podobny komunikat na innym komputerze z systemem windows vista. Dziwi mnie fakt , że film jest właściwie odtwarzany z samego dysku przez jakikolwiek player. Nie jest zabezpieczony przed kopiowaniem i fizycznie jest sprawny. Próbowałem totalCommander-em , spakować winrarem ,bez efektu. W określonym momencie zatrzymuje się cała akcja w/w programów.

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to proszę przedstawić, jest to ważny film z komunii dziecka.

TeraCopy - wyświetla w połowie kopiowania błąd CrC , Roadkil’s Unstoppable Copier - kopiuje ale trwało by to z tydzień ,w pewnej chwili spada transfer.

Próbowałem na różne sposoby i się poddaje.

Stwierdzam też ,że podczas kopiowania na ten dysk dużej ilości danych zawsze psuje 1 lub 2 pliki. Myślę go oddać na gwarancję.

Pozdrawiam

Witam.

Sprawdz to: http://www.dobreprogramy.pl/Unstoppable … 13084.html

Moim zdaniem jeżeli film nie jest uszkodzony to być może jest to wina systemu operacyjnego, najlepsze rozwiązanie…format systemu.

użyj programu TeraCopy