Bląd CRC przy odtwarzaniu filmów

Witam serdecznie,

To mój pierwszy wątek na forum. Zaznaczę że jestem laikiem w sprawach komputerów, jednakże wydarzyło mi się w kompie coś czego nie przewidziałem. Miałem zgrane wiele filmów, zdjęć, muzyki i w pewnym momencie kiedy próbuję odtworzyć filmy pojawia mi się problem w braku dostępu do danych CRC, chyba błąd CRC. Zaznaczę, że wczesniej tego błedu nie było i pojawił się z powodu??? Szczerze nie wiem jakiego.

Mam pytanie, w jaki sposób można go usunąć, naprawić. Dodam, że w poczcie e-mail (Microsoft Outlook) również ten problem się pojawił, nie mogę odebrać poczty tzn. pojawiają się wiadomości e-mail ale nie mogę ich otworzyć tzn. widnieją jako nieprzeczytane, nie mogę również ich usunąć bo błąd CRC.

Kiedy próbowałem skopiować plik z filmem na dysk przenośny, również nie mogę bo błąd dostępu do danych CRC, masakra…Co się stało???

Dodam, że mniej więcej w tym samym czasie odpaliłem Combofixa - który wyszukał zagrożeń masę i poblokował w kwarantannie pliki systemowe m.in., zrobiłem co prawda kopię przed. Nie wiem, czy to nie jest powodem problemów. W jaki sposób może przywrócić stan sprzed Combofixa, choć już wcześniej system wariował i działał opornie i bardzo wolno.

Pozdrawiam

Tomek

Combofixa używałeś na własna rękę ,czy pod nadzorem kogoś np z tego forum?

Nie wiem, czy to coś pomoże, ale spróbuj przywracania systemu. :wink:

greh , nie wiem czy w tym wypadku to dobry pomysł,jak mu przywróci z problemem,a bez backupów z Combo?

Combofixa, teraz już się nie używa od tak.

Lepiej OTL, nie ingeruje w system tak bardzo.

Aurel1 , zawsze pozostaje reinstall.

Dzięki. Kopię pewnie zrobiłem, bo Combofix zapytał o zachowanie kopii. Pytanie czy reinstalacja systemu uszkodzi dane, pliki itp. czy nie naruszy jednak danych istniejących już na kompie? Jeśli pomoże i nie zniszczy danych to śmiało i chętnie ją przeprowadzę :slight_smile:

W jaki sposób reinstalować system? Mam XP Windows, który był już na kompie w momencie zakupu, tj. bez płytki instalacyjnej.

Pozdrawiam

Tomek

Reinstalacja z reguły nie uszkadza danych ,jak masz parę partycji to po prostu robisz format partycji systemowej,i na niej instalujesz system,po instalce wszystko co było na innych-jest. Daj może post w Bezpieczeństwo,bo teraz to nie wiadomo czy system masz “zdrowy” ,po reinstalacji wirki mogą odpalić jak są na innych partycjach.

masz loptopa?,jak tak to sprawdź w dokumentacji co odpala recovery.