Błąd CRC

(Skrzatex) #1

Witka,

Ściągnąłem przez Flashgeta "coś"

"coś" waży 2.2Gb i jest podzielone na 48 plików .rar + 1 plik .SFV

Przy rozpakowywaniu przy około 97% wyskakuje bląd CRC że tam plik niby jakis uszkodzony :frowning:

Da się jakoś to odratować ? :> Z góry dzieki za odp. :*

(Uzi) #2

Błędy kontroli CRC

Błędy spowodowane niepowodzeniem cyklicznej kontroli redundancji (CRC).Możesz to "coś" spróbować pobrać jeszcze raz,możesz, użyć funkcji napraw. Pamiętaj żeby przed naprawianiem zrobić kopię zapasową tego archiwum.Możesz też spróbować zainstalować inną wersję winrara może to też pomóc.Więcej w google mnóstwo na ten temat.

(Skrzatex) #3

naprawiałem, ale nic nie dało :frowning:

na forum przeczytałem o podobnym problemie i polecono rozpakowanie winzipem

za chwile to zorbie,t tlyko napisze tego posta :slight_smile:

ide jeszcze po googlach pogmerać jak ktoś ma coś jeszcze do powiedzenia, prszę neich pisze :slight_smile:

Uzi , Dzięki ;*

(Wat60) #4

Spróbuj naprawić archiwum za pomocą RAR Repair Tool 3.0. Kiedyś miałem podobny problem. WinRAR nie radził sobie z naprawą, dopiero uporał się z problemem RAR Repair.

(Skrzatex) #5

WAT dzięki wielkie ;*;*

Złączono Posta : 16.02.2007 (Pią) 18:32

winzip nie dał rady, a RAR repair tool to ja nie bardzo umiem się obsługiwać, ale otworzyłem tam te pliki i kliknąłe reperair i nic niby nie dało :frowning:

(Wat60) #6

Spróbuj rozpakować to archiwum na innym komputerze. Błędy CRC mogą być spowodowane błędem w archiwum RAR, ale też może to być błąd pamięci Twego komputera. Proponuję, sprawdź pamięć programem MemTest lub Gold Memory. Zainstaluj też inny archiwizator, np. PowerArchiwer, AllZip i tym spróbuj.

(Skrzatex) #7

WAT

dziękuję :wink: wszystko będe robił bo na darmo nie ściągałem tego :slight_smile:

Złączono Posta : 16.02.2007 (Pią) 19:10

PowerArchiwer też ni dał rady a MemTest to nei wiem 15min działa i ciągle 0,0% :confused:

(Heniu133) #8

Zostaw na całą noc, niech chodzi.

Spróbuj ściągnąć jeszcze raz, ale bez Flashget, albo spróbuj opcje naprawy, w winrar jest apteczka, zaznaczasz plik na apteczkę i wskazujesz miejsce.

(Skrzatex) #9

a jak zrobić te "przymusowe wypakowanie" ?

(Pablo 89) #10

mam idealną rade dla ciebi często też mi się to zdaża, Wystarczy że podczas wypakowywania przu powiedzmy 95% plik który wypakowuje zaczniesz kopiować byle gdzie , niemartw się o miejsce bo jak winrar zakomunikuje błąd i skończy wypakowywać to niezdoła skasować pliku (Bo inny proces go używa) no a to co kopiujesz możesz anulować :smiley: