Błąd danych (CRC) podczas kopiowania plików do karty microSD

Witam. :slight_smile:

Tak jak w temacie…

Gdy podłączam adapter z kartą micro SD do PC to jest normalnie (czasami prosi o formatowanie,nie wiem dlaczego)

lecz gdy chcę wrzucić sobie pliki z komputera na kartę to podczas kopiowania pojawia się błąd : “Błąd danych (CRC)

Formatowałem kartę z poziomu PC i telefonu ale non stop to samo… nie wiem czego to wina czy PC czy karty… :roll:

Proszę o pomoc…

P.S:W 80% wyskakuje błąd lecz nie zawsze… nie wiem od czego to zależy.

Wygląda to na uszkodzoną kartę. Ja tak miałem z płytą - była porysowana. Spróbuj na nią zapisać coś z poziomu telefonu.

Teraz wszystko jest ok… raz mogę wgrywać a raz nie… np teraz wszystko jest ok… a wgrywanie z poziomu telefonu za każdym razem idzie bez problemów… Problem jest wtedy,gdy podłączam karte do PC ale i to nie zawsze.

Może wina czytnika?

Tego to ja już nie wiem… mogę powiedzieć tylko,że kiedyś bez problemów podłączałem i wgrywałem a od jakiegoś czasu mam problem…

Ja mam to samo, przyczyną jest wyrobiony przełącznik blokady na adapterze do karty. Niestety nie jestem pewien, czy to może być właśnie to, ponieważ już od jakiegoś czasu nie kożystam z windowsa, a więc nie pamiętam jak wyglądał błąd z zabezpieczoną kartą.

Jeżeli chodzi o przełącznik na adapterze to blokada jest wyłączona wiem ,bo sprawdzałem… lecz może jest zepsuta nie wiem :confused: