Błąd directx cod 4

włączam cod 4 normalnie sie uruchamia i włącza sie prolog i gdy już sie filmik zakończy filmik sie zacina i wylatuje błąd directx nie wiem jak dokładnie wygląda bład bo na pasku miga tylko błąd directx mój sprzet to ati radeon hd 3650 amd sempron 2500+ 768 mb ram

po pierwsze to zdecydowanie za mało ramu jak na cod 4 a po drugie skoro wywala bląd directx to samo się nasuwa by go zaktualizować, wgraj najnowszego directax z vortalu i powinno dzialać.

hehe ramu jest myśle wystarczająco bo w minimalnych wymaganiach jest 512 a directx mam z marca2008 a ostatnio wywaliłem directa i musiałem service packa instalowac i teras w dxdiag mam kilka błedów nie ma pliku joy.cpl i

Wykryto problemy w rejestrze systemu. Szczegóły są dostępne w zapisanym pliku tekstowym.

Należy ponownie zainstalować program DirectX, aby uzyskać najnowszą wersję.

takie cos mi wylatuje

cod 4 jak i każda gra z tego okresu na 512 ramach tnie się nie miłosiernie, ale to nie istotne, mówiłem tak dla informacji.

a co do directa sam sobie odpowiedziałeś, masz z marca do tego go usunąłeś i masz błąd, ściągnij najnowszy i zainstaluj i to pomoże.

p.s zacznij pisać jakoś po ludzku bo aż oczy bolą jak się czyta twoje błędy :expressionless:

Spróbuj zainstalować te sterowniki http://www.pobieralnia.org/plik-1323-radeon-omega-drivers.html :slight_smile: Miałem ten sam problem na moim starym radku x1300pro i pomogło :slight_smile: Pamiętaj aby odinstalować najpierw poprzednie stery i przelecieć dokładnie kompa np. ccleanerem :slight_smile:

Co ma wspólnego DirectX z SP - pierwsze słyszę o takim problemie ??

Niepotrzebnie odinstalowałeś DirectX a teraz chcesz żeby filmy albo gry chodziły.

Zainstaluj prawidłowo :

viewtopic.php?f=7&t=213229

W razie problemów pobierz DirectX z listopada 2007 :

viewtopic.php?f=2&t=277513

W Start -> Uruchom wpisz dxdiag - OK lub Enter / bez łączenia z internetem / zrób testy wszędzie tam gdzie

Testuj moduł…

a do jakiej wersj kart sa te stery do agp czy pci e a poza tym sp do directx ma bardzo dużo ponieważ bez sp nie miał bym na kompie directx

Podczas instalacji wybierasz typ swojej karty :wink:

no teras wiem dzięki