Bład dysku

gdy robiłem deragmentacje dysku to nagle pojawił mi się niebieski ekran i pisało zebym wyłączył narzędzie do defregmentacji i antyvirusa…

mam dwa dyski jeden 40gb na którym jest windows…

i drugi 80gb z którym jest coś nie tak…

no ale ja nie moge uruchomi windowsa bo pojawiam mi sie niebieski ekran, i nie da sie nic zrobic…

gdy odłłączyłem dysk 80gb to windows normalnie ruszył… co moze byc problemem??

Przeleć dyski antyvirem i antyspywarem, a potem sprawdź twardziela programem do testowania dysków od Twojego producenta . :mrgreen:

Masz poprostu bad sektory, proponuje przyciąć uszkodzony dysko o odpowiednią pojemność, co by się już blu scren nie pojawił

ale jak to zrobić??

ale jak podłącze ten dysk 80gb to windows sie włączyć sie nie chce

A jak tam zworki na dyskach,jak taśma,jak podłączone,bios widzi poprawnie dyski,bootowanie jak ustawione - posprawdzaj wszystko.

Może 80 padła.

Podłącz samą 80 na I kanale IDE jako Master i zobacz czy bios ją poprawnie wykrywa i co się dzieje.

I teraz użyj narzędzia producenta do sprawdzania dysku i sprawdź go.

zadnego oprpogramowania nie było…

wszystko było dobrze dopuki nie robiłem defragmentacji dysku…

POMOCY!!

Oprogramowanie ściągnij ze strony producenta. … od wieków wiadomo, że nie dają do dysków żadnych CD … bo i po co?

a jaka to moze być strona

???

Złączono Posta : 17.05.2007 (Czw) 19:22

dysk samsunga

Podaj dokładne oznaczenie dysku, ze wszystkimi pierdołami.

Albo szukaj tutaj … KLIK

Klikasz: Produkty komputerowe --> Dysk twardy --> Dysk twardy --> określasz swój model --> masz zakładki … klikasz na zakładke "oprogramowanie " i ściągasz te pliki … rozpakowujesz na dyskietke … wrzucasz w napęd … restartujesz kompa i ustawiasz bootowanie z dyskietki … i alles.

Paniemaju? :slight_smile:

no właśnie nie ma tam mojego dysku…

na opakowaniu pisze tak:

samsung electronics

handle with care

a na drugiej stronie:

kh-3

i na samym dole PET

A jakie oznaczenie masz w menedżerze urządzeń w sekcji " Stacje dysków " ?

ściągnąłem oprogramowanie ale jak uruchmia sie botowanie to pisze ze musze wyjąć dyskietke bo sie win ni che włączyć

Nie spojrzałem … musisz to rozpakować w systemie i odpalić wykonawczy. Coś sie chyba powinno dziać, ja nie mam samsunga, także u mnie okno sie zamyka.

no ale dysku musi być wtedy włączony??

Tak mi sie wydaje. :slight_smile:

to nici z tego

Złączono Posta : 19.05.2007 (Sob) 18:23

Ludzie pomórzcie… prosze was… !!