Błąd edytowania systemu operacyjnego

Witam mam problem a mianowicie teść kupił komputer na allegro używany bez systemu operacyjnego i syn jego próbował zainstalować system coś mu tam nie wyszło i przynieśli komputer do minie, ale ja też sam nie umiem sobie z tym poradzić podczas próby instalowania xp pro. wyskakuje błąd edytowania systemu operacyjnego w biosie ustawiam żeby czytało płytkę pierwszą, ale efekt jest taki sam ciągle wyskakuje ten komunikat. Dysku nie mogę przełożyć do swojego komputera bo mam jakieś dziwne podłączenia inne niż standardowe dyski na te szerokie wejścia z taśmy. Co mam zrobić proszę o pomoc. aa podłączając inny dysk do tego komputera czyta płytkę ładuje pliki Windowsa ale nie mogę zainstalować wyskakuję że nie widzi dysku co mam zrobić ?

Ktoś coś wie lub chociażby ma jakieś pomysł proszę pisać będę sprawdzał wszystko po kolei. Z góry dziękuje.

Przepnij zworki w dysku z master na Slave i niech teść podepnie u kogoś dysk do kompa i zrobi mu formatowanie potem przełączyć na Master i ponownie spr zainstalować (tylko na tym komp. na którym ma pracować )

Ściągnij nLite i zintegruj z instalką Windows XP sterowniki trybu tekstowego pozwalające na obsługę dysków SATA i bezproblemową instalację systemu.

nLite przewodnik -> klik