Błąd eksploratora Windows


(Rpowiec) #1

Witam.

Wczoraj w nocy grałem sobie jak zawsze w Call of Duty 2 z włączonym ściąganiem Warcraft III. Nic więcej nie robiłem. Kiedy wyłączałem komputer i była widoczna na ekranie sama tapeta przez przypadek wyłączyłem nogą listwę. Następnego dnia ( godzinę temu? ) kiedy włączałem wszystko było w porządku. Wszedłem na parę stron, ale kiedy chciałem wejść w coś przez Mój Komputer zaskoczył mnie niemiły błąd.

Po naciśnięciu Ok ( innej opcji nie było ) wyskoczył drugi identyczny, a za drugim razem błąd explorer.exe o numerze 00000 z informacją "pamięć nie może być "written"". Poszperałem trochę na googlach. Nigdzie nie znalazłem podobnego problemu. Z tego co wyczytałem phytondll jest używany do bota do Tibii(!), w którą nigdy nie grałem. Nie wiem o co chodzi. Kiedy włączałem komputer Avast! wykrył mi wirusa/robaka w katalogu autostardu. Bodajże plik odpowiedzialny za Dr jakiegoś tam ( Windowsowe oprogramowanie ) i vmon.exe. Nie wiem co począć. Skanowanie Avastem! w toku.

Logi z Hijack

http://wklej.to/bjlV

Logi z OTLa

http://wklej.to/fxij

Proszę o szybką pomoc! Zapomniałem dodać, że wczoraj kupiłem nową klawiaturę i myszkę Logitecha ( bezprzewodową ) i zainstalowałem do niej oprogramowanie. Dodając zrzut ekranu kwarantanny w Avaście znalazłem podejrzane pliki, których wcześniej na oczy nie widziałem. Linki.

http://iv.pl/viewer.php?file=ksq0n2o80hw6y51en2d.jpg - podejrzane pliki


http://iv.pl/viewer.php?file=4zyy8uwj2rp6vej08hub.jpg - kwarantanna

Zaznaczam, że kiedy Avast! wykrył te wirusy/robaki w autostarcie nacisnąłem usuń, nie kwarantanna.


(jessica) #2

Ja tu nie widzę żadnej infekcji.

Wykryte obiekty w folderze "System Volume Information" to kopie plików do "Przywracania Systemu, i trudno je ocenić, bo te kopie umieszczane są tam pod losową nazwą, a nie pod właściwą.

Te obiekty, które uznałeś za podejrzane, to prawidłowe obiekty, tyle, że były superukryte. Zostały odkryte np. po usuwaniu infekcji pendrivowej.

Kosmetyka:

Uruchom OTL i w oknie Custom Scans/Fixes wklej to:

Kliknij w Run Fix. Zatwierdź restart komputera.

jessi


(Rpowiec) #3
http://wklej.to/DA3v

[

Raport.

Nic nie dało :<. Dzięki za pomoc, jess.


(Łukasz) #4

Linków nie obejmuj w znacznik Code ! - bo trzeba robić - kopiuj :arrow: wklej, a gdybyś tak nie robił działało by zwykłe kliknięcie .


(Rpowiec) #5

Wielki mi wysiłek. Robię to z przyzwyczajenia bo na wielu forach tak trzeba robić...


(Jane Vicodin) #6

Te pliki są normalne, każdy je ma po włączeniu ukrytych plików i folderów. Możesz w każdej chwili je wyłączyć : Mój komputer ---> Narzędzia ---> Opcje Folderów ---> Zakładka Widok i zaznaczasz opcję Pokaż ukryte pliki i foldery --->Wciskamy przycisk OK

Pokaż screena gdzie avast krzyczy o wirusie w autortarcie.

BTW, Nie każdy ma czas na takie kopiuj --> wklej, wyobraź sobie że tak jak ty robi 20 userów. I tak za każdym razem??