Bład explorer.exe przy próbie otwierania filmów

Hej,

mam następujący problem:

kiedy otwieram folder zawierający pliki video staje mi cały komp i wyskakuje błąd explorer.exe , menadżera zadań windows pokazuje, że wszystkie foldery związane z video mają status “brak odpowiedzi” nie mogę nic zrobić dopóki nie zakończę tych zadań, i wtedy wyskakuje mi błąd ponownie błąd explorer.exe - z pytaniem o raportowanie błędu. Problem mam od dłuuugiego czasu, ale zauważyła, że się nasila (wcześniej mogłam to jakoś obejść).

Nigdy nie interesowałam się jaki to wyskakuje błąd, ponieważ i tak mi to nic nie mówiło, z mojego ostatniego “doświadczenia” skopiowałam następujące dane:

AppName: explorer.exe AppVer: 6.0.2900.5512 ModName: ntdll.dll

ModVer: 5.1.2600.5755 Offset: 00011689

bardzo proszę o jasne i proste instrukcje. :wink:

Jaki system operacyjny?

EDIT: W przypadku Windows XP:

Windows Registry Editor Version 5.00


[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{87D62D94-71B3-4b9a-9489-5FE6850DC73E}\InProcServer32]

Skopiuj powyższy kod do Notatnika i zapisz go jako fix.reg (Z menu Zapisz jako typ wybierz Wszystkie pliki).

Kliknij dwukrotnie i potwierdź dodanie informacji do rejestru.

Jeżeli to nie pomoże, przeinstaluj kodeki.

tak XP,

zrobiłam tak jak było w instrukcji, ale

po dwukrotnym kliknięciu wyskoczyła mi informacja, że nie można zaimportować, ponieważ można importować tylko binarne pliki rejestru z wewnątrz edytora rejestru.

może chodzi o to, że zapisałam plik na pulpicie?

przeinstalowanie kodeków to dla mnie wyższa szkoła jazdy, której nie opanowałam. ;(

kiedro , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Upewnij się, czy odpowiednio kod został skopiowany (wraz z linijką Windows Registry Editor Version 5.00 i jedną linijką odstępu). Jeżeli nadal będą się pojawiały problemy, kliknij Start, Uruchom, wpisz

regedit

, następnie przejdź po kolei do HKEY_LOCAL_MACHINE, SOFTWARE, Classes, CLSID, {87D62D94-71B3-4b9a-9489-5FE6850DC73E} i skasuj klucz (folder) InProcServer32. Pamiętaj, aby się nie pomylić bo tutaj bardzo łatwo można coś zepsuć. Potem zamknij edytor rejestru i restart. Jeżeli to nie pomoże lub nie znajdziesz identycznie nazwanych elementów, to raczej winne tu są kodeki.

Radzę też przeskanować komputer jakimś antywirem i antyspaware. Jeśli przeinstalowanie kodeków nie pomoże, spróbuj przeinstalować poprzez menadżer urządzeń kontrolery dźwięku i video, najlepiej zrobić to w trybie awaryjnym aby uniknąć jakichś komplikacji.

Pozdrawiam

Klik

To jest nieprawidłowy klucz.

to ja już nie wiem co mam zrobić…

jaka wina kodeków?

Odinstaluj wszystkie paczki kodeków.

Zainstaluj Codec Pack Advanced. Wejdź w opcje folderów>Widok>zaznacz Nie buforuj miniatur

start>uruchom>regedit

usuń dane w kluczu

HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations.avi\shellex\PropertyHandle

przeinstalowałam.

ale nie wiem jak się wchodzi w opcje folderów.

a po uruchomieniu regedit pod kluczem HKEY_CLASSES_ROOT\ nie było folderu : SystemFileAssociations.

A! przeskanowałam też dysk pod katem wirusów i tych sparecośtam, zrobiłam defragmentacje i przeskanowałam i naprawiłam (to co ten program naprawia) Registry Bloosterem.

I nic…

a ja potrzebuje otwierać filmy, żeby móc pracować…

start>panel sterowania>opcje folderów

Musi być. Weź edycja>Znajdź>SystemFileAssociations

Znalazłam, ale jest w nim tylko coś co nosi nazwę (Domyślny) i ma pod kolumną o nazwie “Dane” informację, że (wartość nie ustalona) i nie da się go usunąć.

A mój panel sterowania wygląda tak:

udostepnianie_polaczenia_internetowego_w_windows_xp,3,255,740,555,95b9272d.png

mam wrażenie, że jestem kompletną idiotką!

Po lewej stronie kliknij na Przełącz do widoku klasycznego

i nic…

chyba czeka mnie format…