Bład Explorer.exe

(Michall35) #1

Podczas pracy na kompie wyskakuje mi błąd explorer.exe to znane okienko czy wysyłać raport czy nie gdy klikam na nie na pare sekund znika mi wszystko z ekranu i wraca

ale np. jak mam otwarty jakiś folder to po tym zdarzeniu musze go otwierać ponownie

jest to dość uciążliwe więc co mi rodzicie co robić ??

Mam 2 dyski jeden podzielony na partycje C ; E i drugi o nazwie D

i zauważyłem że kiedy coś robie na partycji E a kąkretnie jak wchodze do folderu download gdzie mam pobrane i pobieram filmy itp. przez Moorhunda .

(system) #2

Explorer.exe 100% CPU - pliki AVI i kodeki

(Technik Elektro) #3

wsadź płytę oryginalną z win xp uruchom konsolę dos (CMD) i wpisz sfc /scannow potem sfc /purgecache.

(Michall35) #4

Barnaba tylko ze nie o to chodzi to są całkiem inne przypadki

nie ma innej metody nie posiadam płyty z systemem XP sp2

(system) #5

Czy, aby na pewno te przypadki są całkiem inne?

A tak dzieje się, gdy

(Daniel M5) #6

polecam poczytać temat podany przez Barnaba. Jest tam bardzo dużo ciekawostek i kilka z nich pomogło mi się pozbyć problemu z explorerem. Była to (u mnie) wina kodeków. Odinstalowałem K-lite codec pack i zainstalowałem Combined Community Codec Pack. Błąd wyeliminowany a to dzięki tamtejszej Pani o nicku Picasso. Polecam przeczytanie tych temacików. Pozdrawiam

(AQX) #7

Wiem ze nie na temat....ale bawilem sie mikserem od Realteka AC'97....potem probwalem wlaczyc panel sterowania ale nie chcial...a jak probwalem no i komp mi sie przywiesil....moglem poruszac kursorem myszkia...ale nic nie chcialo sie wlaczyc...jak probwalem w uruchomm...otworzyc dysk D....to pisalo ze nie wykryto urzadzenia(a wczesniej jakies 30min przed tym,usłyszałem charakterystyczny dzwiek odlaczanego urzadzenia...taki jak odlacza sie od komp np pendrive)...potem wziolem ctrl+alt+del zeby ponownie uruchomic kompa i wyskoczyl jakis niebieski ekran...cos bylo napisane...ale nie wiem co bo to byly sekundy...i mi sie komp zrestrowal...zreszta tego chcialem...zeskanowalem Avaste, w poszukiwaniu wirusa ale nic nie wykryło...moze to miec cos wpolnego ze niedawno instalowalem stery od chipseta..??albo moglbys RAM zawalony...z tmy ze ja mam 2GB...pomożcie! !!