Błąd Explorer.EXE

Błąd nie jest błędem o nazwie “explorer.exe”, tylko “Explorer.EXE” (zwróćcie uwagę na wielkość liter…)

Błąd ten wyskakuje, gdy naciskam prawy przycisk myszki na pliki mp3… Na obrazach czy rarach wszystko działa, jedynie przy plikach mp3 komputer wywala ten błąd, zaraz po nim drwtsn32 (czy coś podobnego), a zaraz po tym normalny proces explorer.exe, zanika na moment cała zawartość pulpitu oraz pasek start.

Na innym forum kazano mi uruchomić program “Combofix”, znalazło 5 jakichś wpisów, usunęło… Ale problem nadal występuje. Wydaje mi się, że błąd zaczął wyskakiwać, gdy nagrywałam Nero8 pliki mp3 na płytkę CD… Wcześniej anty-w odczytał mi Nero8 jako wirus, ale podobno plik został wyleczony… Nie wiem, może to wina tego programu… Loga z hijacka też już robiłam… Jeden log kazano mi usunąć, ale też nic to nie dało. Czy jedynym sposobem jest przywrócenie systemu, albo format? :roll: :?

Proszę o pomoc…

EDIT: Aha… Jeszcze martwi mnie zużycie procesora i ilość procesów! :frowning:

Jeśli używałaś programu HijackThis i Combofix to zamieść logi z tych programów na forum

Loga wklej na www.wklejto.pl lub http://www.wklej.org/ a w poście daj tylko linka

http://www.wklejto.pl/33968 - to z hijacka, a z combofixa tu: http://www.wklejto.pl/33969

Jakiego Firewalla używasz obecnie?

Odinstaluj Dealio Toolbar

Usuń te wpisy w HJT (Jeśli odinstalujesz Dealio to niektórych wpisów może już nie być więc się nie przejmuj)

Uruchom HijackThis - Do a system scan only - w oknie programu pokaże się log - zaznacz kratki przy podanych wpisach - klikasz Fix checked

usuń ręcznie folder C: \Qoobox oraz instalkę Combofix z dysku.

Przeczyść system oraz rejestr CCleaner

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Pobierz Dr.WEB CureIt! wykonaj pełne skanowanie daj raport na forum

FortKnoxa, jeśli o to chodzi…

Folder usunięty, a do Combofixa nie było instalki, program się uruchamia od razu… Więc mam program usunąć?

A jak odinstalować "Dealio Toolbar "?

Odinstaluj oba firewalle i zainstaluj Comodo Firewall

A czy to konieczne? Bo FortKnox mi nie przeszkadza… Czy jest zły?

Nie wiem co to za wynalazek. A Comodo jest świetny i ceniony przez wielu użytkowników.

To podaj jakiś link do tego programu, bo wujek google wykazuje mi jakiś na vistę itp. :expressionless:

Do tego opis najlepiej… A co do błędu, to może wiesz jak odinstalować Dealio Toolbar ? :slight_smile:

Aha i nie wiem gdzie jest drugi program, który mam skasować… Bo nie korzystam z niego… A nie pamiętam nawet, żebym instalowała… :shock:

:arrow: Comodo Internet Security - zawiera antywirusa i firewall, przy instalacji wybierz tylko firewall. :slight_smile:

Dealio Toolbar powinien znajdować się w Dodaj/usuń programy , chociaż do jego odinstalowania użyj najlepiej tego narzędzia.

Odinstaluj ten toolbar w trybie zaawansowanym, usuń to co zostanie po nim.

FortKnox nie chce się odinstalować, 2 programu nie mogę znaleźć…

Skoro nie ma możliwości normalnego usunięcia Dealio, to trzeba to zrobić ręcznie.

Pobierz The Avenger.

Skopiuj ten tekst:

Folders to delete:

C:\Program Files\Dealio

W oknie The Avengera klikasz Paste Script from Clipboard , wybierasz Execute i zgadzasz się na restart.

Po restarcie kasujesz plik C:\Avenger\backup.zip i dajesz nam do przejrzenia plik C:\avenger.txt

Przeczyść system CCleanerem , by usunąć pozostałości po Dealio Toolbar.

Oki. Zainstalowałam COMODA, jest super! Miałam 14 wirusów! A Spyware Doctor niczego nie wykrywał… Ale oczywiście nie zainstalowałam anty-w tylko firewalla. Jest fajniutki, naprawdę! Ciekawa jestem, czy błąd z Explorer.EXE przepadł… Zaraz muszę sprawdzić, co do Dealio, to w ogóle co to jest? Usunę jutro, dziś już koniec wrażeń, jak to dziewczyna, wolę odpocząć. :smiley: Dziękuję za rady i jutro się jeszcze odezwę, tymczasem odpiszcie mi na pytanie. :wink:

EDIT: Błąd nadal jest… :?

Program Combofix mam usunąć?

Rozumie że usunęłaś już Dealio?

Co do Dealio zobacz tutaj http://forum.idg.pl/antywirusy_ekspert_ … 99870.html ostatni post

Pobierz OTMoveIt3 Instrukcja i program tutaj http://www.searchengines.pl/index.php?s … ntry339344 Uruchom program wybierz opcje CleanUp Narzędzie musi mieć dostęp do internetu

Co do błędu prosiłem o:

Przeczyść system oraz rejestr CCleaner

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Pobierz Dr.WEB CureIt! wykonaj pełne skanowanie daj raport na forum

Właśnie nie odinstalowałam, bo nie wiem co nacisnąć: 2ykz6df.png

To drugie, tak? Usunąć Dealio z mojej “machine”?

“Remove Dealio from my machine” = Usuń Dealio z mojego komputera

:slight_smile:

Wyświetla mi się, że te Dealio zostanie skasowane z Firefoxa… A w dodatkach tego nie mam… Od czego jest Dealio? Czy jakieś funkcje mi zanikną?

Dealio to jest taki niechciany dodatek instalowany z innymi programami. Spyware

Ok. Odinstalowałam. :slight_smile:

A to jest anty-w? Bo ja mam już Avirę i Spyware’a Doctor. :slight_smile:

DR WEB CureIt to tylko skaner antywirusowy.

Nie będzie konfliktu z obecnie zainstalowanym antywirusem. :slight_smile: