Błąd general protection fault

Mam problem. Na komputerze mam zainstalowany win7 ultimate, który przyprawia mnie o ból głowy. Odkąd go mam mam ściny komputera, nawet gdy przejeżdżam kursorem przez monitor,piszę na gadu-gadu - dosłownie zawsze. Tylko, że problem polega na tym, że chcąc zrobić formata na xp, zmieniam first boot device na cd-rom, zapisuję, restartuję komputer, wyskakuje ‘nacisnij dowolny klawisz, aby dokonac rozruchu płyty’ klikam, mija kilka sekund i wyskakuje mi general protection fault, poczytałem trochę, że muszę w biosie wyłączyć quick boot, czy jakoś tak, ale dokładnie przeszukałem biosa i nie mam takiej, ani podobnej opcji.

Łączymy się z tobą w bólu.

A teraz bądź łaskaw podać konfigurację sprzętową, by można było przynajmniej ocenić, czy masz jakąkolwiek szansę na zainstalowanie XP.

PS. Fusy z kawy mówią że masz za dużo pamięci …

AMD Athlon II X2 250 processor 3,0ghz

2gb ram ddr3

gf 250gts

win7 32bit

Windows 7 powinien na tej konfiguracji działać całkiem normalnie. Ale to tak na marginesie.

Podaj jeszcze model płyty głównej i w jakim trybie masz podłączony HDD (IDE? RAID? AHCI?)

PS. Fusy teraz wskazują na możliwość infekcji lub awarii kontrolera lub dysku.

co do błędu

to jest ochrona przed takimi programami

to można tylko w biosie wyłączyć

w jaki sposob moglbym to wylaczyc? btw. nie wiem jak sprawdzic w jakim trybie mam podlaczony dysk. jestem kompletnie pijany - przepraszam.

jaki bios podaj

award software

zaklądka

BIOS FEATURES SETUP

i Virus Warning na disabled

może to dla Ciebie zabawne…ale nie mam takiej zakładki…

Bo kolega pawcio1212 wprowadził Cię w błąd. Nie wiem skąd u niego taka wiedza, że Award ma taką zakładkę. Ja wiem, i nawet wikipedia to potwierdza, że prawidłowa nazwa to Advanced BIOS Features i virus waring z tego co dobrze pamiętam klawiszem page down lub minusem,

(w razie czego możesz sprawdzić którym klawiszem zmiania się ustawienia wywołująć pomoc klawiszem F1) przestawić na disabled, wcisnąć F10, następnie y i zatwierdzić enterem. Teraz komputer uruchomi się ponownie i setup powinien ruszyć bez problemu, ponieważ raczej jest to spowodowane tą opcją, gdyż ma ona za zadanie nie dopuszczać do zainfekowania sektoru MBR przez tak zwane wirusy MBR, które nie dopuszczają do uruchomienia Windowsa, i właśnie ze względu na to, że BIOS nie rozróżnia ingerencji w MBR przez setup systemu operacyjnego od ingerencji wirusa, blokuje każdą jedną tego typu ingerencję.

sory błąd robiłem na szybko i nie sprawdzałem

w advanced bios features nie mam opcji virus warning…

Hmm, w takim razie nie mam pojęcia co jest grane.

Dodane 24.10.2011 (Pn) 22:22

Weź porób może zdjęcia tej zakładki i wklej tutaj, może akurat tej opcji nie ma, ale jest jakaś inna mająca związek z niemożnością startu instalatora.

mam tylko takie opcji

IGX Configuatio [press enter]

AMD C1E support [disabled]

Virtualization [disabled]

AMD Cool&Quiet Control [Auto]

Hard Disc Boot Priority [press enter]

First Boot Device [CD-ROM]

Secodn Boot Device [Hard disc]

Third boot device [disabled]

Password check [system/setup]

HDD S.M.A.R.T. Capitality (nie wiem dokladnie jak) [disabled]

AWAY MOD [disabled]

BBackup BIOS IMage to HDD [disabled]

Init Display First [PCI SLOT]

a w innych zakładkach może być

posprawdzaj