Błąd grafiki-blue screeny,komunikat monitora "no signal.."


(Nesunas) #1

Witam.

Zaznaczam na wejściu, że problem ten może leżeć zarówno w sprzęcie jak i oprogramowaniu. Sam niestety nie potrafię tego stwierdzić. O co jednak chodzi?

Od zawsze mam kłopoty z grafiką na moim komputerze, jednak zawsze coś się udawało z tym zrobić. Na mojej pierwszej karcie GF 8500 miałem bluescreena przy odpaleniu gry po jakimś czasie (np. 30 minut) albo gdy odpalałem jakąkolwiek inną drugą z rzędu. Poczytałem na forach, ze karta ta nie nadaje się do gry i zakupiłem GF9600.

Miałem praktycznie to samo. Zawożenie kompa do serwisu nic nie dało, a wręcz zaowocowało wymianą karty (jako że w tym sklepie kupowałem tego GFa) na Radeona HD4650. Niestety problem został, a panowie z serwisu powiedzieli, że nic się nie da z tym zrobić.

Problem ten jednak udało mi się po prawie 3 dniach naprawić na Windowsie XP. Wszystko ładnie chodziło i blue screena nie widziałem przez prawie rok. Okazyjnie komputer potrafił się zrestartować, ale nie zwracałem na to szczególnej uwagi.

3 dni temu jednak zdecydowałem się na zakup Windowsa 7. Zainstalowałem i problem znowu się pojawił. Co jednak najgorsze w skali jakiej do tej pory nie doświadczyłem, bo zarówno gry jak i nawet facebook czy youtube potrafią doprowadzić do bluescreena. Ba, nawet zdarzyło mi się go mieć na demotywatorach. Oczywiście przed samym zjawiskiem ekran gaśnie z napisem "no signal detected" po czym zapala się z niebieskim obrazkiem :slight_smile:

Reinstalowałem sterowniki z 10 razy. Starsze, nowsze, najnowsze. Nic się nie zmieniło, a nawet się zepsuło, bo system przestał odczytywać płytę od producenta, jako płytę ze sterownikami i teraz już w ogóle nie mogę ich zainstalować.

Potem postanowiłem włączyć aktualizacje automatyczne co skutkowało tym, że mój antywirus przestał działać i nie mogłem już w ogóle zainstalować albo odinstalować jakichkolwiek sterowników.

Po tym wszystkim się poddałem i dziś sformatowałem system. Dla mnie to jakieś cuda, bo jak inaczej to nazwać skoro serwis się nie chce tego podjąć...

Specyfikacje sprzętowe:

Operating System: Windows 7 Home Premium 64-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601.win7sp1_rtm.101119-1850)

Procesor: Intel® Core2 Duo CPU E4500 @ 2.20GHz (2 CPUs), ~2.2GHz

Dysk: ST3320410SV ATA Device

Karta Graficzna:Radeon HD4650

ram: 2gb

Płyta główna: ms-7267

zasilacz: modecom 500W (zmiana zasilacza i tak nic nie zmieniła)

Ma ktoś jakiś pomysł?

Z góry dzięki


(Martin88) #2

Może być wina płyty głównej jeśli wymiana kart nic nie dawała a przy każdej karcie wywalało bluescreeny, byc może aktualizacja BIOS by pomogła


(Nesunas) #3

Czyli czeka mnie kupno nowej płyty głównej? Sam miałem przypuszczenia, że to albo procek albo płyta główna. Ostatnio próbowałem ściągnąć najnowsze sterowniki do płyty i nie mogłem ich zainstalować, bo nie spełniałem minimalnych wymagań. Zużycie materiału czy starość?


(Martin88) #4

To jest tylko przypuszczenie ale raczej bardzo prawdopodobne, dobrze by było wgrać najnowszy BIOS do płyty


#5

nesusas , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.


(Nesunas) #6

Wszystko już działa. Wystarczy wymienić RAM. Dziękuje wszystkim za pomoc :slight_smile:

/close