Błąd instalacji Microsoft Security Essentials


(sebusdm) #1

Witam,

mam problem z instalacją Microsoft Security Essentials.

Od roku miałem zainstalowany ten program, aż pewnego dnia przestał działać. Pojawiała się informacja, że jest nieaktualny. Podczas próby aktualizacji pojawiał się komunikat o błędzie instalacji i nie mogłem sobie z tym poradzić. Dodatkowo komputer znacząco zwolnił i pojawiły się dość długie okresy "zamulenia", podczas których nie mogłem wykonać żadnej operacji.

Próbowałem rozwiązać problem za pomocą Microsoft FixIt - nieskutecznie. Próbowałem odinstalować MSE - podczas tej próby wyskoczył jakiś błąd instalcji, po czym już nie mogłem nic zrobić. Przy każdym uruchomieniu komputera pojawiał się komunikat, że MSE działa nieprawidłowo.

Znów użyłem Microsoft Fixit- udało się o tyle, że ponoć odinstalowałem do końca MSE. Jednak teraz nie mogę go zainstalował. Pojawia się komunikat o kolejnym błędzie: kod 0x80070645.

Komputer nadal jest wolny, zwiesza się. Może jakiś wirus jest tego przyczyną.

Podaję logi:

OTL.txt http://www.wklej.org/id/999795/

Extras.txt http://www.wklej.org/id/999797/

Z góry dziękuję za pomoc.


(Leszek2204) #2

ja mam ten program, bardzo sobie go chwale a więc…odinstaluj stary program wirusowy i zainstaluj z tej strony http://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-S … 14628.html … do wybory 32 lub 64 bity. zainstaluj od nowa . pozwól na zaporę systemową. odbieraj Windows Update, ponieważ ten program pobiera aktualizację przez

update. i życzę powodzenia


(sebusdm) #3

Problem w tym, że ja go nie mogę zainstalować.


(Leszek2204) #4

jeżeli masz win 7 … kliknij przycisk Start. W polu wyszukaj programy i pliki wpisz services.msc, a następnie naciśnij klawisz enter.

Kliknij prawym przyciskiem myszy pozycję instalator Windows, a następnie kliknij polecenie uruchom. Jeśli polecenie Uruchom jest niedostępne, a są dostępne opcje zatrzymaj i uruchom ponownie, oznacza to, że usługa została już uruchomiona.

Na stronie usługi w menu plik kliknij polecenie zakończ.

następnie…kliknij przycisk start. W polu wyszukaj programy i pliki wpisz wiersz polecenia. Kliknij prawym przyciskiem myszy pozycję wiersz polecenia, uruchom jako administrator.

Wpisz polecenie MSIEXEC /REGSERVER, a następnie naciśnij klawisz enter. powinno pomóc.