Błąd Javy - brak wyskakujących okienek


(Vilandra) #1

Witam,

Nie wiem, czy wybrałam dobry dział, bo tak naprawdę nie potrafię określić rodzaju swojego problemu. Otóż dwa dni temu zauważyłam, że na portalu chomikuj okienka (za obsługę których, jak mniemam odpowiedzialna jest java), wyskakiwały z opóźnieniem. Wczoraj uruchamiały się dopiero za drugim lub trzecim kliknięciem a dzisiaj w ogóle już nie wyskakują.

Dodam, że w ustawieniach zezwalam na wyskakujące okienka i javę również mam zainstalowaną, a problem występuje zarówno w przeglądarce Firefox jak i w Internet Explorer. Nie mogę poruszać się po stronach, które zawierają takie okienka. We właściwościach IE znalazłam coś takiego:

Macie jakieś pomysły jak to naprawić?


(majcovsky) #2

Z javą moim zdaniem ma to mało wspólnego, bardziej podejrzewałbym pamięć cache przeglądarek.

Próbowałaś ją wyczyścić w obu przeglądarkach? Druga sprawa, ale to tak na marginesie - to nie jest przypadkiem Win XP z jakąś paczką zmieniającą wygląd?


(Vilandra) #3

Tak pamięć była czyszczona (często to robię). Co do tej paczki, to nie wiem, ale problem zaczął się chyba od momentu aktualizacji Firefoxa 12, tylko, że w IE też nie wyskakują okienka. Dzieje się to przede wszystkim na chomikuj.pl, kiedy np chcę usunąć wiadomości albo przelać punkty, to dana operacja się nie wykonuje, tylko odświeża się strona.

Sprawdziłam rejestr CCleanerem i pokazał brak następujących odniesień MUI:

  1. @C:\WINDOWS\System32\pl-pl\mstsc.exe.mui, -4004

  2. C:\Documents and Settings\Dell\Ustawienia lokalne\Dane Aplikacji\Mozilla\Firefox\updates (.....)

Dodam jeszcze, że kilka dni temu usunęłam wszystkie ciasteczka.


(djkamil09061991) #4

No dobra, ale nie pisałaś czy reinstalowałaś jave :slight_smile: odinstaluj ją poprzed dodaj usuń programy i zainstaluj ponownie.


(Vilandra) #5

A jakiś link do miejsca, z którego mam pobrać nową javę? Bo ja to jestem zielona w tych sprawach...


(djkamil09061991) #6

Usuń jave, po usunięciu możesz przeczyścic dysk i rejestr programem ccleaner który posiadasz z tego co widze :slight_smile: następnie zainstaluj nową którą pobierz stąd:

http://www.java.com/pl/download/


(majcovsky) #7

Nie widzę związku javy z omawianym problemem - sam jej nie posiadam, a chomik jednak funkcjonuje.

W jakiej wersji masz Internet Explorer?

Jeśli już podajesz link do javy, podaj go w aktualnej wersji: http://www.oracle.com/technetwork/java/ ... 91157.html

Wybierz -> Windows x86 Offline (32-bit)


(Vilandra) #8

Przeinstalowałam javę, na stronie z której pobierałam instalator była opcja sprawdzenia, czy to oprogramowanie java jest odpowiednie i wynik był pozytywny. Zalogowałam się na chomika i póki co jest wszystko w porządku.

IE mam 8.06001.187702