Błąd komputera, notka na niebieskim tle! Cóż to?!?

Mam taki problem: czasami na ekranie pojawia mi się taka notatka na niebieskim tle, że powstał problem i komputer uruchomi się jeszcze raz, aby zapobiec nowym problemom i pisze, że zrzuca pamięć fizyczną na dysk i jest napisane z błędami, czyli że niema polskich znaków!! I po 100 sekundach uruchamia się jeszcze raz! Co to może być? Napewno nie wirus, bo sprawdzałem programem Norton 2003! Tak jest ,np. gdy pobieram przez internet uaktualnienia do Windowsa XP przez Windows Update i pobierze ale niezdąży zainstalować !!

Wyłącz automatyczny restart systemu > System Properties/ Advanced /Startup i Recovery->Settings/ i odznacz “Automatically restart” w dziale “System failure”.

Ale napisz jak to zrobić po polsku! Bo ja mam XP po polsku i niewiem jak tam wejść! Odpisz szybko! Z góry dzięki!!

problem moze być z pamiecią ram w komputerze jak taki komunikat się robi

MÓJ KOMPUTER /WŁĄSCIWOŚCI /ZAAWANSOWANE/URUCHAMIANIE I ODZYSKIWANIE/USTAWIENIA/ODZNACZ AUTOMATYCZNIE URUCHOM PONOWNIE

Moim zdaniem to BLASTER.

Musisz pobrać i zainstalować sobie z Windows Update łatkę o nazwie WindowsXP-KB823980-x86-PLK. Jeśli będziesz przeinstalowywał system powinieneś mieć ją wcześniej i zainstalować ZARAZ PO zainstalowaniu Win XP.

Jeżeli to rzeczywiście Blaster to polecam lekturę newsa:

http://www.dobreprogramy.com/index.php?dz=15&n=677

oraz instalację bezpłatnego narzędzia usuwającego Blastera:

http://www.dobreprogramy.com/index.php? … id=530&g=8

Niemam BLASTERA, bo sprawdzałem programem antyvirusowym. Mam też zainstalowaną tą poprawkę z WINDOWS UPDATE. A BLASTERA miałem w sierpniu i wiem jak wygląda to okienko, które resetuje Windowsa. A to okno jest niebieskie i na cały monitor! I pisze m.in. że zrzuca pamięć wirtualną na dysk.

Zobacz tam, gdzie Ci pisał Asterisk co masz zaznaczone (czyli jakie działanie ma podjąć system po wystąpieniu błędu) - zaznacz tam “zapisz zdarzenie do dziennika systemu” Potem, po wystąpieniu błędu wejdź do (musisz być zalogowany jako administrator) Narzędzia administracyjne - Podgląd zdarzeń - Dziennik systenu tam masz napisane jaki błąd wystąpił i możesz podjąć jakieś kroki lub napisać nam co to za błąd. Komunikat o zrzucie pamięci mówi tylko tyle, że aby zapobiec uszkodzeniu danych system podjął działanie czyli zatrzymał się i uruchomi się ponownie (co miałeś odkliknąć wcześniej). Może być tak, iż masz za mało miejsca na partycji systemowej i plik stronnicowania (może on jest za mały) nie może zwiększyć sobie miejsca a niektóre programy czy gry potrzebują go więcej i wtedy informuje Cię, że sobie zwiększa - musi tylko mieć miejsce. Napisz

Od sierpnia pojawiło się wiele mutacji Blastera. Niekoniecznie musi być to sam Blaster, może być to inny blasterowaty. Norton nie jest doskonały i nie radzi sobie z tego typu szkodnikami. Poza tym sam ma luki, które zostają wykorzystane. Jeśli Symantec - twórca Nortona udostępnia dodatkowe narzędzia to nie robi tego z uprzejmości ale zdaje sobie sprawę z własnych niedociągnięć.

To może być Blaster(owaty) ponieważ sam miałem z nim kłopoty (restart systemu, niemożność zainstalowania pobranych poprawek Windows, dziwne komunikaty przed restartem, itp.). Do złapania tego typu wirusów wystarczy tylko samo połączenie z internetem i nic więcej - Blaster(owaty) sam znajduje ofiarę.

Polecam Ci skorzystać z rady Pana Krogulca, a także lekturę przykładowego opisu Blastera:

http://wirusy.wp.pl/wiadomosc.html?wid= … FBlaster.E

Natomiast poprawki Windows chronią system dopiero po ich zainstalowaniu, jeśli więc złapałeś go przed - nic Ci po nich w tym momencie. Polecam także narzędzie PQREMOVE:

http://download.pspolska.pl/epidemia/bl … remove.com

Pozdrawiam.