Błąd krytyczny podczas instalacji SP1 w WIN 7 HP x64 bit

Witam piszę nowy wątek ponieważ poprzedni wylądował w śmietniku , a ponadto próbując rozwiązać jakoś mój problem kilkukrotnie stawiałem system ( dziś 5 raz- wszystkie aktualizacjeweszły , SP1 narazie ukryłem bo już mam dość ) . Ale piszę w nadzieji, że ktośspośród Was Panie i Panowie ma lęk namoje bolączki. ![-o<

Sprwa wygląda następujaco ; przez 2 lata miałem 2 partycje C i D , wszystkobyło Ok ,nawet instalowanie gdzieś rok temu przebiegło ok (wpełni zaktualizowany system , żyć nie umierać ) . Jakiś miesiąc temu laptop trafił 1 raz do serwisu , wymienili mi nagrywarke. Wszystko było ok. Postanowiłem ze wzgledów praktycznych zainstalować system od nowa tak jak być powinien , a więc C(+100MB) , D(recovery) i E(na cała reszte by nie syfić systemówki jakimiś programami na próbę).

Wszystko było ok dopóki nie zassałem SP1- instalacja ,reset itd jak to zwykle i nagle wywala mi bład już w ostatniej fazie(po napisie, TRWA URUCHAMIANIE SYSTEMU WINDOWS’’ postęp instalacji zatrzymuje się i pojawia się kominukat , BŁĄD KRYTYCZNY C000000135(to po aktualizacji z sieci) lub wczoraj z płytki ,BŁAD KRYTYCZNY C0190003. Jak wspomniałem dziś już piąta instalka , licze że dzięki wam już ostatnia. Z góry dzięki za pomoc. ![-o<

  1. Zlikwiduj wszystkie partycje.

  2. Zrób partycję C o odpowiedniej wielkości (nie wiem jakiej wielkości masz dysk). Partycję D zrobisz sobie później.

  3. Zainstaluj system.

  4. Zainstaluj SP1 (offline).

  5. Zainstaluj resztę poprawek.

Jeżeli instalujesz system z płyty i potem SP1 też z płyty, to po co partycja z recovery ?

Możesz jeszcze pozbyć się tej 100 MB partycji (nie jest potrzebna, mam tak zainstalowany Win 7 i działa bez problemu).

Boot z płyty > Napraw komputer > Wiersz polecenia > wpisz :

ren c:\windows\winsxs\pending.xml pending.bak

[Enter] > Wyjdź > Uruchom ponownie > system powinien wstać. Wiersz polecenia i wpisz :

sfc /scannow

[Enter]

Poczekaj na 100%, następnie wejdź do folderu C:\Windows\Logs\CBS zzipuj plik CBS.log wstaw: www.zippyshare.com i daj linka

Hej . Recovery po to by zrobic obraz juz postawionego systemu i na kopie zapasowa , dysk 320 GB, system instaluje z płyty a ta jest oryginalna , a więc czysty system .

Dodane 12.06.2013 (Śr) 11:44

Co do tej rady to przed czy po probie instalacji ja zastosowac , bo juz pobieram sp1 na nowo

Po próbie, w przypadku kolejnego ww błędu.

Witam

Nie wiem, czy pomoże, ale miałem podobny problem i mi pomogło przed instalką SP1 odinstalowanie wszystkich pakietów językowych oprócz j. polskiego. Również skorzystałem gdzieś w necie z podpowiedzi.

Pozdrawiam :smiley:

Dzieki odezwe sie po probie…

Dodane 12.06.2013 (Śr) 11:59

Dodane 12.06.2013 (Śr) 13:32

No jestem proba nie udana blad c0190003 zrobilem jak wyzej z tym ze zamiast ukosniks w lewo bylo dziwne w zrestattowalem system ale dlugo sie laduje…

Czekaj :D, jeszcze raz, ale tym razem “Pisz poprawnie po polsku!”.

sorki pisałem na telefonie… :smiley: chodziło mi o to , że w wierszu polecenia po wejściu w napraw komputer z płyty zamiast , \ ‘’ było ,w’’ .

Ale zrobiłem restart z tym , że bez płyty bo system nie chciał ruszyć , to wyjąłem ją , zrestartowałem kompa odpaaliłem z trybu zalecanego (awaryjnego) włączyło sie narzędzie do naprawy systemu , po wznowieniu wszedłem w wiersz polecenia wpisałem komende sfc /scannow no i teraz mam zamiar dać ten link… z CBS.log

OK. Wygląda na to że masz uszkodzone pliki systemowe, log powinien więcej światła rzucić na ta sytuacje, może będzie się dało je naprawić.

Następnie trzeba będzie zrobić chkdsk, trzeba sprawdzić dysk pod kątem błędów(jakby wykryło błędy to po tym prawdopodobnie znowu sfc/ scannow)

Instalacja systemu na 100% jest czysta ? To nie jest jakieś recovery ?

to nie recovery płytke dostałem do laptopa w dniu zakupu , a to link http://www55.zippyshare.com/v/35326836/file.html

Za jakiś czas dam znać co w logu piszczy, na pierwszy rzut oka widać że dużo plików zostało naprawionych. Tymczasem sprawdź dysk, wiersz polecenia i wpisz:

CHKDSK C: /F /R

[Enter]

tam gdzie C podstaw literę partycji systemowej.

płytka jest ok , robiłem jej obraz przez poweriso , nagrałem nową płytke i zainstalowałem system.

Mimo to błąd pojawił się w tym samym miejscu , a Sp1 nie wszedł nawet z płytki… :frowning: dzwoniłem do centrum samsunga i mam sobie przez HDtune sprawdzić dysk , tyle pomocy ze strony producenta [-X

Dodane 12.06.2013 (Śr) 15:37

ok dzięki wielkie :smiley:

Wszystkie uszkodzone pliki zostały naprawione. Zrób chkdsk.

zrobione bezbłedów , chyba - przegapiłem wynik ,ale w dzienniku jest jakieś info dotycząceniezainstalowania SP1 ; o to ono bład 0x800f0816

Teraz pobierz to : http://support.microsoft.com/kb/947821/pl i uruchom. Informuj co się dzieje.

ok sprawdziłem 2 raz nic nie ma… żadnych błędów

Dodane 12.06.2013 (Śr) 16:50

o znam to prz pierwszym niepowodzeniu jakoś na to trafiłem , wtedy oprócz service pack’a nie weszły wcześniej biblioteki użyłem tego narzedzia i następnym razem biblioteki zainstalowało ale SP1 nie :? Ale sprawdzę jeszcze raz

Jeżeli dalej lipa popatrz tu: http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … rvice-pack

hmm zainstalowałem to pierwsze patrze w update , a tam pojawiło sie info że są dostęne aktualizacje- dokładnie widze , że to SP1 pojawił się znowu, czyli moze zadziałało teraz bo to jedyna aktualizacja , która nie weszła nie wiem… :?

Obadałem drugi link , a więc musze spróbować ponownie tak jak tam pisze… :? hmmm tylko czy wejdzie tym razem bo jak nie to nie wiem co tu można jeszcze zrobic?.. :frowning: A Ty wiesz…? :?

Ważne są kody błędów jakie będą się pojawiać, na ich podstawie można szukać rozwiązania.