Błąd krytyczny systemu windows xp


(Alphaomega666) #1

Witam... Tak jak w temacie.. Mam problem z wyskakującym błędem systemu windows.... Otóż podczas koło godzinnej pracy na komputerze występuje błąd i pisze że jest to wina pliku: nv4_disp.dll... Wiem że jest to jeden z plików sterownika karty graficznej więc zainstalowalem nowsze sterowniki do karty graficznej i ciągle mam ten sam błąd... System był przedwczoraj formatowany i zainstalowany ponownie więc prosiłbym o pomoc w tej sprawie... Z góry dziękuję za odpowiedź.


(goomish) #2

Coż... jeżeli reinstalacja systemu ani upgrade sterowników nie pomogły, to zostaje problem sprzętowy - z kartą grafiki. Sprawdź czy jest poprawnie włożona w gniazdo i czy styki w gnieździe i/lub karcie nie są zaśniedziałe czy w inny sposób zanieczyszczone. Albo się przegrzewa - sprawdź wentylatorek jeśli karta takowy posiada i/lub mocowanie radiatora. Jeśli i tu jest OK, to IMO karta nadaje sie do wymiany (miejmy nadzieję, że gwarancyjnej :slight_smile: ).


(system) #3

skąd pobierałeś te sterowniki?


(Alphaomega666) #4

stery pobrałem ze strony nvidii..... http://www.nvidia.pl

Niestety karta nie jest na gwarancji a wentylatorek na niej dobrze chodzi, a karta sie nie przegrzewa..... Może coś innego da sie zrobić

Złączono Posta : 20.06.2007 (Sro) 13:09

Dodam jeszcze że jak wyświetli się ten błąd to zrzuca pamięć fizyczną na dysk.


(truti) #5

Jakieś kody błędu??


(Alphaomega666) #6

Tak są jakieś kody błędu ale dokładnie nie pamiętam... wiem że napewno występuje taki:

no i pod spodem: nv4_disp.dll


(truti) #7

Jaki masz system, kartę graficzną, procek, ram, zasilacz ?

Czy błąd dostajesz jak grasz w grę, jaką? W jakich okolicznościach?