Błąd krytyczny systemu windows xp

Witam… Tak jak w temacie… Mam problem z wyskakującym błędem systemu windows… Otóż podczas koło godzinnej pracy na komputerze występuje błąd i pisze że jest to wina pliku: nv4_disp.dll… Wiem że jest to jeden z plików sterownika karty graficznej więc zainstalowalem nowsze sterowniki do karty graficznej i ciągle mam ten sam błąd… System był przedwczoraj formatowany i zainstalowany ponownie więc prosiłbym o pomoc w tej sprawie… Z góry dziękuję za odpowiedź.

Coż… jeżeli reinstalacja systemu ani upgrade sterowników nie pomogły, to zostaje problem sprzętowy - z kartą grafiki. Sprawdź czy jest poprawnie włożona w gniazdo i czy styki w gnieździe i/lub karcie nie są zaśniedziałe czy w inny sposób zanieczyszczone. Albo się przegrzewa - sprawdź wentylatorek jeśli karta takowy posiada i/lub mocowanie radiatora. Jeśli i tu jest OK, to IMO karta nadaje sie do wymiany (miejmy nadzieję, że gwarancyjnej :slight_smile: ).

skąd pobierałeś te sterowniki?

stery pobrałem ze strony nvidii… http://www.nvidia.pl

Niestety karta nie jest na gwarancji a wentylatorek na niej dobrze chodzi, a karta sie nie przegrzewa… Może coś innego da sie zrobić

Złączono Posta : 20.06.2007 (Sro) 13:09

Dodam jeszcze że jak wyświetli się ten błąd to zrzuca pamięć fizyczną na dysk.

Jakieś kody błędu??

Tak są jakieś kody błędu ale dokładnie nie pamiętam… wiem że napewno występuje taki:

no i pod spodem: nv4_disp.dll

Jaki masz system, kartę graficzną, procek, ram, zasilacz ?

Czy błąd dostajesz jak grasz w grę, jaką? W jakich okolicznościach?