Błąd krytyczny

**Ratunku! Komputer normalnie się włączał i nie było z nim problemu. Po ponownej próbie włączenia pojawił się niebieski ekran z komunikatem o błędzie krytycznym. Nie da się go włączyć w trybie awaryjnym. Wszelkie dostępne opcje są nieaktywne. Wcześniej miałam problem z nośnikami USB. Komputer nie widział ich. Zrobiłam przywracanie systemu. Nic to nie pomogło. Postanowiłam odłożyć naprawę na jutro. Jednak po włączeniu ponownym komputera mam w/w komunikat no i nic teraz nie mogę zrobić. **
Jedyne co działa to wiersz poleceń. Przeskanowałam komputer przy pomocy SFC / SCANNOW. A to wynik tego skanu:

VERIFILE= C: \windows\system32\kernel32.dll
SCANFILE = d: \windows\system32\kernel32.dll /OFFBOOTDIR =d: \OFFWINDIR = d: \windows
SCANFILE = d:\windows\system32\kernel32.dll /OFFBOOTDIR = d: \ /OFFWINDIR = d: \windows/OFLOGFILE = c: \log.txt
WERIFYONLY

Może to coś pomoże mam nadzieję, że dobrze spisałam.
Skanowanie nie pomogło.

Może przed SFC uruchom:

dism.exe /online /cleanup-image /restorehealth

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/929833/use-the-system-file-checker-tool-to-repair-missing-or-corrupted-system

Nic to nie dało. Nie rozpoznaje wiersza polecenia.
Tak mi napisał:

DISM doen’t recognize the command - line option" ".
For more information, refer to the help by running DISM.exe/?.

Chyba nic tu nie poradzimy z moją znajomością informatyki. Zanoszę kompa do naprawy.
Może padła jakaś część. Ma już parę lat. Dziękuję za chęć pomocy. Napiszę później co mu było.

Czyli to nie Windows 10?

To oznacza raczej, że przepisując polecenie popełniłaś literówkę :wink:

lub brak spacji po trzech pierwszych członach polecenia przed ukośnikami

Wpisałam drugi raz i mam informację, że nie obsługuje on-line.
DISM does not support servicing Windows PE with the /Online option.
The DISM log file can be found at X: \windows\logs\DISM\dism.log

Nie mam w komputerze odtwarzacza CD, a przed awarią komputer nie widział urządzeń USB. Tak też nie mam możliwości skorzystania z zewnętrznego nośnika.

Internet po wi-fi lub kablu działa?

  • W trybie awaryjnym z obsługą tylko wiersza poleceń raczej nie i będzie ciężko wymusić by wykrył wi-fi (łatwiej chyba by było wykryć kartę do sieci przewodowych).

  • Niby wtedy obraz ISO można zamontować/rozpakować (np. 7-zip) i próbować ręcznie naprawić uszkodzenia w kopii DISM.
    O ile uda się je pobrać co może potrwać ze 2 godziny.

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10ISO

DISM.exe /Cleanup-Image /RestoreHealth /Source:C:\Źródło_naprawy\Windows /LimitAccess

C:\Źródło_naprawy trzeba zmienić na ścieżkę zamontowanego lub rozpakowanego ISO Windows.

Ale nie ma pewności, że się powiedzie naprawa i niby to polecenie też preferuje użycia przełącznika “/online

Mam internet po kablu. Nie mam dostępu do trybu awaryjnego. Jedynie tylko do wiesza poleceń. Myślałam właśnie żeby zrobić plik instalacyjny na USB i spróbować zamontować system od nowa. Wszystkie pliki mam na dysku D. Nie wiem tylko czy taki plik się otworzy. Teraz piszę z laptopa.

Poradziłam sobie. Zrobiłam plik instalacyjny Windows 10 na USB. Wybrałam opcję, by wyszukał sterownika w komputerze. Tam miałam wreszcie podgląd dysków. Uruchomiłam instalację Windowsa jako administrator. Musiałam manewrować, bo na wierzchu były inne okna, a po ich zamknięciu wszystko znikało. Tak też psim swędem udało mi się zainstalować Windowsa od nowa. Oczywiście wszystkie programy i ustawienia musiałam zrobić od nowa. Na szczęście moje skarby przechowuję na dysku “D”.
Jeszcze jedno. Wiem co spowodowało awarię. Myślę, że to HUB. Podpięłam go i oczywiście komputer go nie widział. Chciałam sprawdzić czy działa na laptopie. No i teraz mam nowy problem. Laptop padł. Coś pisnęło i w ogóle się nie włącza.
Ps. Przepraszam za mój niefachowy język. Mam nadzieję, że zrozumiecie o co mi chodziło.

eeee…? Czyli teraz uziemiłaś laptopa podpinając HUBa USB? Brzmi jakby poszło jakieś spięcie, niefajnie jakby padła płyta :confused:. Próbowałaś wyjąć baterię i włączyć lapka tylko na zasilaniu z kabla?

Próbowałam już tej metody. Od znajomego informatyka dowiedziałam się, że mogło paść zasilanie. Na szczęście laptop na gwarancji. No cóż? Prawo serii.