Błąd ładowania systemu operacyjnego

Tak jak w temacie, chciałem zrobić format systemu, niestety przy recowery z płytki wystapił bład, płytka w napędzie nie była odczytywana. Po restarcie laptopa mam takie info. Teraz nawet włożenie płytki do napędu i próba recowery skutkuje cały czas takim napisem. Co zrobić?

img0172hx.jpg

Wejdż do Biosu standardowo Ctrl+F1 i sprawdz czy w opcjach jest opcja Boot Devices,Boot Priority,powinno się dać tam ustawić Boot from CD ROM lub podobnie,inaczej komp nie ma ustawionego startu z płytki

Teraz już całkiem kaszana,

" Reboot and select proper Boot Device or insert boot Media in selected Boot Device and press a. key "

Dzwoniłem do Asusa i prawdopodobnie coś z dyskiem

Edit

Włozyłem płytkę pomielało pomielało i pokazało dysk nie podzielony na partycje, nie potrafiłem jakoś tego podzielić więc została 1 zobaczymy co z tego wyjdzie

Powinno być OK. Jeśli jednak chcesz się przekonać czy “coś z dyskiem”, a przy okazji go wyleczyć, to wykonaj tę operację: wymazanie-dysku-twardego-programem-activ-killdisk-t443881.html Pomyślne wykonanie potwierdzi sprawność dysku. Osobiście, na podstawie objawów, o których piszesz, nie przypuszczam, że dysk nawalił.

System postawiłem, ale mam tylko 1 partycję a nie ma możliwości zmniejszyć tego woluminu z poziomu zarządzania dyskami, jak inaczej podzielić dysk na 2 partycje?

Jeśli to jest Windows XP, to masz mozliwość tylko programem zewnętrznym, np.: http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html