Błąd ładowania systemu

(Bema10) #1

chciałam sformatować partycję c i na nowo postawić system (xp). Robiłam to za pomocą Hirens'a i nagle notebook (asus f2hf) zawiesił się, a po ponownym włączeniu mam czarny ekran, napis "błąd ładowania systemu", komp nie reaguje na nic poza ctrl+alt+del kiedy uruchamia się ponownie. Nie wiem jak wejść do biosa i czy w ogóle się da? Może ktoś podsunie mi pomysł co mam zrobić i czy w ogole da się coś jeszcze zrobić.

(Pan Ziombl) #2

pewnie nie masz boot.ini.... a to już raczej format

(eyeti) #3

Spróbuj uruchomić instalator Windows

(Bema10) #4

rzecz w tym, że płyta z systemem nie odpala; a jeżeli nie mam boot.ini to co? da się coś zrobić?

(Pan Ziombl) #5

no boot.ini odpowiada za rozruch systemu...bez niego windows się nie uruchomi... a tryb awaryjny działa?? wątpie ale zapytam,,,bo czasem bez boot.ini następuje rozruch z pierwszej partycji dysku

(Kolmar) #6

Tak, można plik przywrócić, ale jak nie możesz uruchomić płytki CD to kicha.

(Pan Ziombl) #7

hmmm..to może gparted ...potem usunięcie partycji tej z windowsem...zrobienie ponownej na ntfs i instalacja sysa?? no nie wiem... tylko ten pomysł mam, pewnie specom sie wyda głupi, a jak nie to serwis albo do sklepu

(Kolmar) #8

Ajjjj czemu od razu serwis :lol:

Można jeszcze tak, utworzyć bootowalnego pendrive z obsługą NTFS i za pomocą komendy "EDIT" wyedytować plik boot.ini (lub utworzyć). Pytanie jest jedno - czy masz możliwość wystartowania z pendrive ??

(Bema10) #9

Nie wiem, jak to sprawdzić?

(Kolmar) #10

Jak nowy jest Twój komputer ?

Podłącz pendrive i wciśnij klawisz "F12", lub wejdź do biosu ("DEL", "F2" lub inny - pisze podczas startu jaki to klawisz), jeżeli będzie można wybrać pendrive (w menu pojawi się jego nazwa) to możesz startować z USB :lol:

(Bema10) #11

komp jest ponad rok stary; weszłam do biosu, ale nie wiem czy widzi pendriva; może można uruchomić płytę z systemem z biosu? Sor, ale niestety nie jestem biegłym informatykiem i czasem trzeba do mnie jak "krowie na rowie"

(Cosik Ktosik) #12

Do biosu wchodzisz przez DEL. W advanced biosFeatures, First boot device ustawiasz na CDROM (klawiszami Page Down/Page Up lub enter i wybierasz strzałkami). Zapisujesz F10

(Kolmar) #13

http://www.pendrivelinux.com/2006/08/29 ... t-options/

Na ewentualne problemy z tłumaczeniem - [Google Translate]

Nie wiem jakiego producenta bios posiadasz więc...

viewtopic.php?t=34284

viewtopic.php?t=223232

(Bema10) #14

pojawia mi się informacja "invalid system disc replace the disc"

(Pan Ziombl) #15

to coś w takim razie jest uszkodzone

(Bema10) #16

nie jest to pocieszające, ale bardzo dziękuję za pomoc .......... :frowning: :frowning: :frowning: [-o<

W dniu 13.07.2008 , o godzinie 13:26 został dopisany post przez samba

dziękuję za pomoc, chyba pozostaje tylko serwis...... :frowning:

(Kolmar) #17

Komunikat świadczy o tym, że nie masz na pendrive (jeżeli urządzeniem startowym był pendrive) lub na dysku twardym plików potrzebnych do bootowania. Może też być uszkodzony bootsektor.