Błąd na błedzie. Karta muzyczna. USBPORT.SYS oraz sptd.sys

(Attack89) #1

Kłopotów ciąg dalszy. Niestety. Odkąd stałem się posiadaczem karty muzycznej zewnętrznej Creative SB mam same kłopoty. Tym razem, co jakiś czas następuje reset systemu, po czym samoistnie się uruchamia z napisem „System odzyskał sprawność działania po poważnym błędzie”. Ściągnąłem program Debugging Tools For Windows. Taki samoczynny restart jest przez:

USBPORT.SYS oraz sptd.sys. Pierwszy to wiadomo USB, do którego podłączona jest karta. Próbowałem instalować jeszcze raz drivery z płytki, ale pisze ze nie potrzeba. Wiadomo ze nie, bo Windows XP SP2 owe sterowniki ma w „sobie”. Pobrałem aktualizacje Windows, oraz krytyczne łatki do karty i nic, błąd jak jest tak jest.

sptd.sys…nie mam pojęcia, do czego to jest. I tutaj mam prośbę. Czy orientuje się ktoś, co to może oznaczać i co trzeba zrobić, aby taki błąd się nie pojawiał?

143a4634cb5aeabc.jpg

(Attack89) #2

Ten nieszczęsny plik sptd.sys jest od DAEMON Tools. Tak pisze w Internecie. Zawsze miałem ten program i nigdy problemu nie było tak, więc zostawiam to na razie na boku.

Czy są jakieś najnowsze sterowniki do USB 2.0? Oczywiście do Windowsa XP. A może pomożecie znaleźć nowsze drivery USB do płyty głównej …- uwaga szczyt techniki ASUS P5L-MX. Bo ja jakoś nie potrafię, nie wiem, co ściągnąć.

Co można ściągnąć z poniższego linku, aby uaktualnić drivery portu, USB?

http://support.asus.com/download/downlo … del=P5L-MX