Błąd Nero: "Zapis z prędkością ... nie powiódł się&quot

(Killer Rs4) #1

Witam,

Mój problem jest następujący: dzisiaj kupiłem nową nagrywarkę DVD LITE-ON LH-20A1S i płyty potrafi odczytywać jednak podczas zapisu obojętnie jakiej płyty czy to CD-R, CD-RW czy też DVD-RW wystęuję komunikat: "Zapis z prędkością ... nie powiódł się!"

Co może być przyczyną? Czy nagrywarkę powinienem wymienić? Dodam, że używam Nero 6. Jeszcze jedna sprawa jest zastanawiająca, że napęd ten pojawia się na pasku w bezpiecznym usuwaniu sprzętu. Do tej pory używałem nagrywarki CD i taki komunikat się nie pojawiał.

Proszę o poradę.

Z pozdrowieniami,

Przemek.

(Johnybravocool) #2

Masz oryginalne nero dołączone do nagrywarki?

Ja tak kiedyś miałem też tylko że jeszcze z Teac'iem.

Nie nagrywało bo nie było sterowników. Moje pytanie nie jest przypadkowe bo gdybyś miał nero dołączone do nagrywarki to zazwyczaj (przynajmniej w asusie tak jest) masz od razu na płcie nero sterowniki do nagrywarki które instalujesz.

Podsumowując na Twoim miejscu sprawdziłbym sterowniki do nagrywarki w pierwszym rzędzie. Jeśli masz kreator bezpiecznego usuwania sprzętu to pewnie nie wykrywa sterów albo jest źle podłaczona.

(Killer Rs4) #3

Dostałem Nero do nagrywarki CD, do obecnej nie posiadam, ale zaraz sprawdzę co tam się znajduje. A jeśli chodzi o niepoprawne podłączenie to na czym mogłoby ono polegać?

Sprawdziłem również płytę Nero w poszukiwaniu sterowników. W opcji aktualizuj sterownik nie wykrył nowych sterowników, czyli wszystko pozostało bez zmian.

(Jacek Bydgoszcz) #4

Nagrywarka ma interfejs S-ATA więc to normalne zjawisko.

(Killer Rs4) #5

A jaka może być przyczyna występowania tego błędu? Czy może to oznaczać uszkodzenie nagrywarki?

(Leon$) #6

Sprawdź czy masz zainstalowane ASPI

Nero StartSmart >> Dodatki >> Informacja o systemie >> zakładka ASPI

c5d407f8d76968d9m.jpg

:slight_smile:

(Killer Rs4) #7

Wyświetla się: "ASPI is not installed". Jak mogę sobie z tym poradzić?

(Leon$) #8

Pobierz i zainstaluj http://www.cdrinfo.pl/download/1191035445

(Killer Rs4) #9

Zainstalowałem za pomocą install.bat z parametrem xp32 jednak, gdy sprawdzam w Nero InfoTool to w zakładce ASPI wyświetla się komunikat: "ASPI installation is corrupted". Podczas instalacji zostały wykonane 3 kroki. Może powinienem zainstalować troche wcześniejszą wersję ASPI?

Gdy używam narzędzia aspichk.exe to przy WOWPOST.EXE oraz WINASPI.DLL wyświetla się informacja: "Not installed"

(Leon$) #10

Poczytaj może to ci pomoże http://www.cdrinfo.pl/cdr/artykuly/aspi/aspi.php

(Killer Rs4) #11

Zainstalowałem poprawnie ASPI i teraz w Nero InfoTool w zakładce ASPI wyświetlane są informacje dokładnie takie jak na Twoim screen'ie. Jednak podczas nagrywania pokazuje się ten sam komunikat: "Zapis z prędkością 4x nie powiódł się" Przed tym komunikatem pojawia się również: "Błędne pole polecenia!". Czy jest jeszcze jakiś powód, który może powodować te błędy? W dalszym ciągu nie mogę nagrywać płyt CD oraz DVD.

(Remek Dobrowolski) #12

killer_rs4 - piszesz, że używasz programu Nero dołączonego do poprzedniej nagrywarki. Jeśli nowa nagrywarka jest innego producenta niż stara - w przypadku posiadania licencji OEM - po prostu łamiesz jej postanowienia. Spróbuj do nagrania płytki użyć darmowej aplikacji np. DeepBurner. Jeśli to rozwiąże problem, powinieneś (w celu używania Nero) zakupić nową licencję.

(Killer Rs4) #13

Rzeczywiście zapomniałem o tym. Zainstaluje nową aplikację zobaczymy co dalej.