Błąd: nieprawidłowa strona w module MSVCRT.DLL

Witam! Znów coś…

Zmieniałam niektóre ustawienia zabiezpieczenia, ponieważ od kilku dni, kiedy korzystam z IE, wyskakuje okienko z propozycją ściągnięcia Flash Player. Przy okazji wpisałam do strefy zaufanych witryn kilka stron, itd.

Prawdopodobnie coś pozmienialam tak, że…Słowem, nie otwierają się niektore strony i pojawia się okienko z takim napisem:

Cytat:

“Obecne ustawienia zabezpieczeń uniemożliwiają uruchamianie formantów ActiveX na tej stronie. W wyniku tego strona może być wyświetlana niepoprawnie”.

Niektóre strony wyświetlają się, ale nie wszystkie.

Znalazłam już, gdzie mogę zmienić te ustawienia, ale nie wiem jak konkretnie. Tam są teksty typu: pobieranie formantów: i opcje: monituj, włącz, wylącz, i to na różne rodzaje- podpisane, niepodpisane itd. Czy ktoś może powiedzieć, co konkretnie muszę zmienić w ustawieniach? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Narzędzia > Opcje internetowe > Zabezpieczenia > Internet - Poziom domyślny <- może to pomoże

Zrobiłam to jeszcze wcześniej, nic z tego. :frowning:

Zmian natomiast można dokonać na poziomie niestandardowym.

A czy można jakoś przywrocić poprzednie ustawienia?

jest opcja ‘Resetowanie ustawień niestandardowych’, ale to w sumie to samo

Sprawdź czy masz ustawione:

Uruchamianie formantów ActiveX i dodatków plug-in - Włącz

Wykonywanie skryptów formantów ActiveX zaznaczonych jako bezpieczne - Włącz

Sprawdziłam, jest włączone.

W międzyczasie usunęłam tę stronę z Flash Playerem z “witryny z ograniczeniami”, i wszystko zaczęło się otwierać jak przedtem, i nie ma już żadnych info na temat ActiveX.

Natomiast znów prawie na każdej stronie zaczęła się pojawiać propozycja ściągnięcia Flash Playera. Mam nowy problem- jak mogę to zablokować? Ściągać tego nie chcę. Zaznaczam, że chwilowo nie mam żadnych tam firewallów itd, ale kiedy miałam, okienko wyskakiwało w ten sam sposob.

Jak mogę go zablokować?

marina , powinnaś ściągnąć Flash Playera gdyż jest on niezbędny do odtwarzania animacji flash pojawiających się praktycznie na każdej stronie internetowej!

Próbowałam ściągnąć wczoraj… :evil:

Już byłam na tej stronie, i jeszcze jakąś stronę miałam otwartą, i to okienko pojawiło się jeszcze raz… chyba kliknęłam, i wkrótce pojawiło się info o błędzie:

IE spowodowal błąd: nieprawidłowa strona w module MSVCRT.DLL

przy 0167:780154a7

rejestry…

stos…

No i propozycja ponownego uruchomienia komputera, jeśli problem będzie się powtarzał… uruchomiłam kilka razy, i nic z tego. Szukalam na support.microsoft i na Google, ale nie znalazłam. Tam jest opisany chyba jakiś inny błąd, bo inne są liczby. I niektóre posty są bez odpowiedzi, w MS w jakimś przypadku propozycja skontaktować się z pomocą techniczną. A co jeszcze mogę zrobić? Podajcie proszę jakieś linki, czy co… HELP! Jestem bez IE…

Złączono Posta : 24.05.2006 (Sro) 7:23

Znalazłam takie coś:

http://support.microsoft.com/kb/286180/pl

i jeszcze to:

http://support.microsoft.com/kb/192926/PL/

Czy może to jakoś pomóc? Już nie ryzykuję wchodzić w to “na własną rękę”.

A może format? :frowning:

A jaki system masz i jaką wersję IE.

MSVCFT.DLL - ta biblioteka ma poprawną nazwę - sprawdź.

Win 98SE IE6

msvcrt.dll :oops:

Spróbuj tak;

Z dodaj usuń programy IE i daj usuń i wybierz opcję napraw,restart kompa i zobacz.

Jak to nic nie da:

To samo tylko zamiast opcji napraw daj przywróć poprzednią wersję(dokładnie nie pamiętam czy ta opcja tak się nazywa) restart kompa i zainstaluj ponownie IE 6 lub IE 6.1 (musisz mieć wersje instalacyjne tych IE najlepiej na płycie CD) i zobacz teraz.

Zrobiłam. Niestety… Próbowalam i naprawiać, i zainstalować od nowa, i każdy raz ten sam bląd lub podobny. Co więcej, znów pojawia się okienko z propozycją śćiągniecia Flash Playera, chociaż już go mam :o

Natomiast IE 5 działa na razie bez blędów. Chyba jestem “skazana” na IE 5…:expressionless:

Kiedyś można zrobić to:

Porządna konserwacja kompa i zgrać dane,zdjąć wszystkie partycje z dysku,założyć i sformatować i świeży system.

Na tym kompie warto pracować na IE wersja 5.0 i wszelkie instalowane oprogramowanie ma być starszej wersjii (nawet bardzo).

http://dariuszpod.republika.pl/windows/ … alacja.htm

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 6&start=30

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 694#231694

To już lepiej przerzucić się na Mozillę Firefox :wink:

Przywroc orginal z instalki do katalogu systemowego.

MSVCRT.DLL - wersja 6.10.8924.0 lub 6.0.2800.1106 -plik wazy 260 KB

znajdziesz w “vbrun” (nizej)

Usun pozostałe pliki, ze wszystkich lokalizacji, a pozostaw jedynie te w

WINDOWS\SYSTEM

Wyrejestruj i ponownie zarejestruj biblioteke poleceniem np.:

W linii polecen Start/Uruchom wpisz i uruchom: regsvr32.exe /u MSVCRT.DLL

(wyrejestrowanie biblioteki)

Jesli wyswietlil sie komunikat: “DllUnregisterServer […] succeded”

wpisz i uruchom:

regsvr32.exe MSVCRT.DLL (zarejestrowanie biblioteki).

Jeśli nie, to wykonaj kolejno:

  1. Uruchom scandisk pod DOS’em

  2. Uruchom SFC

  3. Odpal Doktor Watson"a, Start->uruchom->Drwatson:

Po uruchomieniu DrWatson, ukaże Ci się ikonka w Tray’u, pracuj tak do

czasu wystąpienia opisywanego błędu, jak się ukaże, kliknij na ikonkę

DrWatson, w zakładce “Diagnoza” powinien ukazać się komunikat o błędzie

(jeśli taki jest).

Trzeba teraz poszukać po zakładkach a w szczegolności na zakładkę

szczegóły itd., poszukiwanie błędu powinieneś rozpocząć od zakładki

Sterowniki jądra (pokaże Ci błąd) itd…

Ponadto uruchom ASD.

Jesli problem bedzie dalej wystepował z

Visual Basic Virtual Machine, to pobierz “vbrun”

http://www.best-downloads.de/pages/dll1.shtml

ftp://ftp.pertus.com.pl

lub

Polska Strona Windowsowa

http://windows.online.pl/programy/prog06.htm

Na temat msvcrt będę myśleć jutro… w tej chwili mam inny problem- :confused: :confused: :confused: coś się dzieje z dyskiem D: (to jest drugi dysk, trzymam na nim tylko i wyłącznie programy, na przykład ściągnięte z Internetu). Po tym jak wystąpil błąd podczas skanowania BitDefenderem, lub po tych przejściach z IE6 i FlashPlayerem, zaczęła pojawiać się informacja podczas wlączania komputera: Scaaandisc nie moze odczytać ostatniego klasteru z dysku D. Jest uszkodzony lub niewłaściwie skonfiogurowano system, lub nie włączono LBA lub… " Poza tym z tego dysku zniknęl wszystkie foldery! !!

Sprawa jasna, format. Ale pytanie- czy to naprawi uszkodzone klastery? Czy mam przy tym jeszcze coś robić? Oprócz tego co napisał JNJN? Czy wystarczy tego? Chyba zacznę od D: :evil:

Zdjąć partycję… tego jeszcze nie próbowałam…

Usunąć wszystkie partycje z dysku,założyć i sformatować - najlepiej użyć do tego Fdiska i komendy format.

Wszystko tu i w podanych linkach:

TU

No, wreście. Na razie tak: dokupiłam pamięci RAM, sformatowałam dysk D, po tym Scandisk nie wykrył żadnych błędów! Potem jeszcze była konserwacja, i Scandisk przy okazji naprawił jakieś błędy na D, których wcześniej nie widział :o Te, o których podawał info wcześniej.

Komputer od dawna nie działał tak szybko jak teraz!! W tej chwili to chyba jest max dla niego!

Partycjami itd. zajmę się po kilku dniach, kiedy będę miała wolną chwilę, bo zaczęła się sesja :? Napewno, bo czasami występują

błędy na C :expressionless:

JNJN , dzięki! Działa!! I reszcie udzielających się również dziękuję.

PS. Tak, ściągam stare wersje programów, bo najnowszych biedny komp nie wytrzymuje :oops: Firewalla natomiast mam nowego i ad-aware też. Chociaż znów w kólko zaczęło się pojawiać to okienko z Flash Playerem, kiedy korzystam z IE (tym razem 5.)…

Ależ działa nie do porównania lepiej! !!