Błąd o braku sterownika podczas instalacji Windows 7 na dysku SSD

Witam.

 

Chcę zainstalować przez UEFI Windows 7 na SSD Crucial MX100, obecnie jest na nim zainstalowany Windows 8.1, aczkolwiek z mojego pośpiechu w IDE. Zrobiłem bootowalny pendrive UEFI z Windowsem, bootuje, ale w momencie kiedy powinno pokazać dyski wysypuje mi błąd o braku wymaganego sterownika dla napędu. Myślałem, że może odpalę Diskpart i przekonwertuję tablicę partycji na GPT, ale nie pomogło. Moja płyta główna to Asrock P67 Pro3.

 

 

Osimaru , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Problem rozwiązany, okazało się że powodem problemu było to, że bootowalny pendrive podłączony był do portu USB 3.0. Po przepięciu do portu USB 2.0 instalacja systemu poszła jak należy, temat do zamknięcia.